بلوکه 1.5 میلیارد تومانی پول شهرداری به جهت بهره‌بردای خلاف ضوابط از جایگاه‌های CNG

Author:
رئيس هيات مديره انجمن صنفي CNG خراسان رضوي با اشاره به اینکه بهره‌برداری از جایگاه‌های CNG توسط صندوق ذخیره کارکنان شهرداری مشهد بدون رعایت ضوابز قانونی بوده، گفت: شرکت نفت 10 درصد پول جایگاه‌ها را که بابت کسر رعایت ضوابط فنی است و در قبوض گاز بلوکه می‌شود، در اختیار گرفته و به همین دلیل این مبلغ به شهرداری برگشت داده نشده است. 
 
سید محمد رضا رضوی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد اجازه اینکه  خود راسا از جایگاه CNG بهره‌برداری کند را ندارد و مجوز چنین کاری هم ندارد.
 
وی افزود: در کشور باید جایگاه‌ها توسط شرکت‌های بهره‌برداری مجاز مورد بهره‌برداری قرار گیرد. این موضوع را شرکت نفت مکرر اعلام کرده اما با تغییر و تحولاتی که اتفاق افتاده و شورای شهر عوض شده، اعضای جدید در حال کارشناسی طرح‌هایی هستند تا این جایگاه‌ها به شرکت‌های بهره‌بردار مجاز واگذار شود.
 
رئيس هيات مديره انجمن صنفي CNG خراسان رضوي عنوان کرد: لذا صندوق ذخیره کارکنان شهرداری بدون برگزاری هیچ مزایده و مناقصه‌ای با قیمت بسیار پایین، به میزان یک‌پنجم قیمت پیشنهادی شرکت‌های خصوصی، بهره‌برداری کل جایگاه‌های CNG رادر اختیار گرفت. علاوه بر اینکه بحث‌ قانونی رعایت نشده بود حتی شرایط مالی‌ آن نیز به ضرر شهرداری بود.
 
رضوی‌راد اضافه کرد: شاید شورای جدید بتواند یک تصمیم درستی برای این قضیه بگیرد چون به خاطر این بی‌قانونی که شده، شرکت نفت 10 درصد پول جایگاه‌ها را که بابت کسر رعایت ضوابط فنی است و در قبوض گاز بلوکه می‌شود، در اختیار گرفته و به همین دلیل این مبلغ به شهرداری برگشت داده نشده است. یعنی علاوه بر اینکه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری آن قیمت بسیار پایین یک‌پنجم پیشنهادی پیمانکاران خصوصی را برای در اختیار گرفتن جایگاه‌ها پیشنهاد داده، این رقمی که حدود 1.5 میلیارد تومان است نیز به جهت آن تخلفی که کرده‌اند، به شهرداری برنگشته است.
 
وی با اشاره به مصوبه امروز شورای اسلامی شهر مشهد مبنی بر احداث جایگاه‌های توزیع بنزین تک سویی در مشهد یادآور شد: جایگاه‌های تک‌نازله باید توسط شرکت‌هایی که صاحب برند هستند و توسط شرکت پخش فرآورده‌های نفتی تایید شده‌، احداث شود.
 
رئيس هيات مديره انجمن صنفي CNG خراسان رضوي تصریح کرد: امیدوارم با استقرار شورای شهر جدید و با صحبت‌های زیادی که شده، بتوان این قضیه را به سمت قانون‌مندی برود چون علاوه بر اینکه ضرر مالی برای شهرداری دارد بحث ضوابط و مسائل فنی هم رعایت نمی‌شود.