85 درصد اتوبوس های مادرید سی ان جی خواهند شد

Author:

 

m8rs-1-570x400

مادرید پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا است. مادرید هم‌چنین پایتخت یک بخش خودمختار و مرکز استان مادرید نیز هست. این شهر پس از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است و منطقه کلان‌شهری آن پس از لندن و پاریس سومین منطقه کلان‌شهری بزرگ این اتحادیه است.

حمل و نقل عمومی در مادرید کارآمد است. قطارها و متروی مادرید به عنوان اصلی‌ترین بخش حمل و نقل عمومی فعالیت می‌کنند و در کنار این دو، اتوبوس، مونوریل و تراموا به عنوان مکمل فعالیت می‌کنند.

به گزارش مجله صنعت CNG به نقل از sedigas، به تازگی شورای شهر مادرید ، بودجه و برنامه خرید 200 اتوبوس شهری را برای سال 2016 تصویب کرده است. در این مصوبه تاکید شده است که 170 دستگاه از این اتوبوسها باید سی ان جی باشند و این رویه در آینده ادامه یابد.

افزون بر این مفرر شده است که شرکت حمل و نقل مادرید (EMT) که یک شرکت تابعه شهرداری است،  خودروهای گازسوز در ناوگان خود را از 43٪ تا 50٪  افزایش دهد. علاوه بر این، EMT در نظر دارد تا با یک سرمایه گذاری 225،000 یورویی، نسبت به تبدیل 15 اتوبوس موجود ناوگان به سیستم دوگانه سوز همراه با سوخت CNG در مناطق Carabanchel و Entrevías اقدام نماید.

این اقدامات، بخشی از مجوعه تدابیر اسپانیا برای کاهش آلودگی هوا و افزایش شاخص ها ی کیفیت محیط زیست در آن منطقه است.

سوخت سی ان جی از سال 1994 وارد سبد سوخت خودروهای عمومی در اسپانیا شده است و در سال های اخیر استفاده از سوخت پاک CNG بویژه در ناوگان حمل و نقل عمومی، در شهرهای مهم اسپانیایی ، مانند بارسلونا، والنسیا، سویا و بورگوس، افزایش یافته است.

منبع: www.cngmag.ir