65 درصد جایگاه‌های CNG کشور مشکل نشتی گاز دارند

Author:

مدیر‌کل استاندارد استان لرستان گفت: 65 درصد جایگاه‌های سوخت CNG در کشور دچار مشکل نشت گاز هستند که این موضوع یک خطر بزرگ در وقوع آتش‌سوزی به شمار می‌رود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مرضیه قنبریان عصر امروز در جلسه شورای استاندارد استان لرستان بیان داشت: اداره استاندارد استان لرستان سال گذشته پنج هزار بازرسی از واحدهای صنفی مختلف انجام داد که منجر به 940 نمونه انجام آزمایش شد.

وی در رابطه با وضعیت استاندارد آسانسورهای مسکن مهر استان اظهار کرد: اداره استاندارد لرستان 147 مورد بازرسی از آسانسورهای واحدهای مسکن مهر استان و 10 بازدید از آسانسور دستگاه‌های استان انجام داده است که متاسفانه در تمامی این آسانسورها معیارهای استاندارد رعایت نشده است.

قنبریان افزود: طی 26 بازدیدی که از 29 مرکز وسایل بازی و سرگرمی در استان به عمل آمده 196 وسیله مورد بررسی قرار گرفته که همه آنها دارای نقص بوده و استاندارد در آنها رعایت نشده است و با توجه به اهمیتی که این موضوع دارد و جان مردم و به ویژه بچه‌ها را به خطر می‌اندازد به دنبال جلوگیری از ادامه فعالیت آنها تا زمان رفع نقص‌ها موجود هستیم.

وی به وجود هزار و 107 جایگاه سوخت CNG در کشور اشاره نمود و عنوان کرد: متاسفانه 65 درصد جایگاه‌های CNG در کشور مشکل نشت گاز دارند و در مجموع 82 درصد این جایگاه‌ها فاقد تجهیزات ایمنی هستند که اداره استاندارد لرستان نیز از سال گذشته 12 جایگاه CNG در استان را مورد بازرسی قرار داده که متاسفانه در هیچ کدام از آنها معیارهای استاندارد رعایت نشده است و مشکلات بسیار زیادی در جایگاه‌های استان وجود دارد که نشتی گاز یکی از عوامل بحران و خطر وقوع آتش‌سوزی است.

این مسئول یادآور شد: از شهرداری‌ها انتظار داریم، نسبت به استانداردسازی تجهیزات سرگرمی و تفریحی توجه کند و باید این موضوع را در دستور کار قرار دهد و همچنین صدا و سیمای استان نیز باید در ترویج فرهنگ استاندارد در بین اقشار مختلف جامعه برنامه‌ریزی و با اداره استاندارد همکاری کند.

منبع: www.tnews.ir