215 مخزن CNG غیراستاندارد خودرو در تهران معدوم شد

Author:

تاوان گذار-مدیرکل استاندارد استان تهران از انهدام ۲۱۵ مخزن CNG غیراستاندارد تاکسی‌ها و خودروهای سواری، توسط بازرسان اداره‌کل استاندارد استان تهران، خبر داد.

به گزارش”تاوان گذار”،  به نقل از اداره‌کل استاندارد استان تهران، مسلم بیات در تشریح این خبر، اظهارداشت: طرح پایلوت بازرسی مخازن CNG خودروهای سواری و تاکسی‌های درحال تردد در استان تهران ، با استقرار تیم‌های بازرسی از شرکت‌های بازرسی همکار سازمان ملی استاندارد ایران در مراکز معاینه فنی، اجرا شد. وی ادامه داد: در این راستا، از ۲۸۰ مخزن مورد بازرسی و ارجاعی به آزمایشگاه، برای انجام آزمون هیدرواستاتیک، ۲۱۵ مخزن در این آزمون مردود شد و ۶۵ مخزن نیز در حال طی مراحل آزمون موردنظر می‌باشند.

این مقام مسوول در خصوص سرانجام مخازن غیراستاندارد توضیح داد: در جریان این طرح، ۲۱۵ مخزن غیراستاندارد مردودشده برش خورده و آماده ذوب می‌شوند. نکته جالب اینکه مخازن از رده خارج‌شده عمدتا ساخت کشور چین و برند” JD ” هست.

بیات همچنین در خصوص بازرسی و آزمون مخازن CNG اتوبوس‌های ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی استان، یادآور شد: در بازرسی‌های انجام‌شده از سال ۹۲ تاکنون، حدود ۱۷هزارو۵۰۰  مخزن  CNGاین وسائط، بازرسی و تعداد سه هزارو۵۵۰ مخزن غیراستاندارد، توسط شرکت‌های بازرسی معدوم شدند.

منبع: تسنیم