11جایگاه سوخت تاپایان سالجاری در خراسان رضوی به بهره برداری می رسد

Author:

 

صدای صنعت-معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی خراسان رضوی از احداث و تکمیل 11 جایگاه توزیع و پخش فرآورده های نفتی و CNG تا اواخر امسال خبر داد.

 

محمد رزم آرا روز سه شنبه با بیان اینکه توسعه جایگاه های سوخت CNG از مولفه های شهرسالم است افزود : هم اکنون شش جایگاه سوخت CNG در استان در دست احداث است که تا اوایل سال آینده به انجام می رسد.

به گفته وی، در حال حاضر 128جایگاه عرضه سوخت CNGدر خراسان رضوی وجود دارد که با بهره برداری از آنها عملا 134 جایگاه عرضه سوخت فعال خواهیم داشت .

وی اظهار کرد : همچنین پنج جایگاه توزیع و پخش فرآورده های نفتی نیز در دست ساخت است که اواخر امسال تکمیل و بهره برداری می شود.
رزم آرا تعداد جایگاه های فرآورده های نفتی موجود در استان را 114 مورد ذکر کرد و افزود : با تکمیل این پنج جایگاه تعداد آنها به 119 مورد می رسد.

این مقام مسوول اظهار کرد : در حال حاضر جایگاه های موجود عرضه سوخت استان به ممتاز درجه یک، درجه دو، سه و خارج از طرح تقسیم می شود.

رزم آرا گفت : خراسان رضوی طی پنج سال گذشته از لحاظ ارتقا کیفی و زیباسازی جایگاه ها رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص داده و به عنوان نخستین استانی است که در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری طرح جایگاه های سبز را اجرایی نموده است.

به گفته وی ، هم اکنون دو جایگاه با همکاری محیط زیست به عنوان جایگاه سبز کشور در مشهد راه اندازی و به بهره برداری شده است.
وی با اشاره به اینکه وضعیت درآمدی جایگاه ها هم در شرایط نسبتا مطلوبی قرار دارد گفت : برخی جایگاه ها بویژه در مشهد در ماه تا یک میلیارد و 700 میلیون ریال درآمد دارد ضمن آنکه برخی جایگاه ها چون شهرستان کلات درآمد ماهانه آنها به حدود 130 میلیون ریال می رسد.

وی عنوان : در بررسی انجام شده 58 درصد جایگاه های سوخت خراسان رضوی در ماه بیش از 500 میلیون ریال ، 13درصد بین 400 تا 500 میلیون ریال و 20 درصد هم بین 300 تا 400 میلیون ریال درآمد دارند.

به گفته وی ، درصد اندکی از جایگاههای سوخت خراسان رضوی کمتر از 300 میلیون ریال درآمد ماهانه دارند.
رزم آرا گفت : مبنای درآمد جایگاه های خراسان رضوی کارمزدی است و به ازای هر لیتر فرآورده ای که می فروشند کارمزد دریافت می کنندکه نسبت به درجه بندی جایگاه ها این کارمزد متفاوت است.

منبع: صدای نعمت