۸ آزمایشگاه معاینه مخازن CNG در کرمانشاه فعال است

Author:

معاون ارزیابی و انطباق استاندارد استان کرمانشاه گفت: هشت آزمایشگاه معاینه مخازن CNG و انجام تست هیدرواستاتیک در استان کرمانشاه فعال است.

سیدمحمدحسن کزازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: هشت آزمایشگاه تأیید صلاحیت شده به منظور انجام آزمایش هیدرواستاتیک مخازن ‌CNG در استان فعال است که پنج مورد آن‌ها در شهر کرمانشاه قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی برای احداث این آزمایشگاه‌ها در استان وجود ندارد عنوان کرد: متقاضیان راه‌اندازی آزمایشگاه تست هیدرواستاتیک می‌توانند در این راستا اقدام کنند زیرا یک سرمایه‌گذاری سودآور محسوب می‌شود و در هر آزمایشگاه 15 تا 20 نفر مشغول به کار می‌شوند.

کزازی با بیان اینکه در هر سه سال یکبار این آزمون انجام می‌شود گفت: از سال گذشته آزمون‌هایی برای ایمنی مخازن CNG در معاینه خودرو تعریف شد و خودروهای دو گانه‌سوز دارای کارت خودرو مشمول این طرح می‌شوند.

معاون ارزیابی و انطباق استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه برگه معاینه خودرو تنها بعد از دریافت تأییدیه آزمون دوره‌ای هیدرواستاتیک صادر می‌شود افزود: برای انجام این آزمون باید 6 سال از عمر مخزن گذشته باشد و این آزمون در سال ششم برای این خودروها اجباری است.

کزازی با بیان اینکه داشتن معاینه فنی از الزامات هر خودرو است عنوان کرد: جایگاه‌های عرضه سوخت CNG باید حین‌ سوخت‌گیری به این نکته توجه کنند که تنها خودروهای دارای این تأییدیه مجاز به سوخت‌گیری هستند.

وی با اشاره به اینکه بازرس‌های مقیم در مراکز نصب مخازن بر عملیات باز و بسته کردن کپسول‌ها نظارت دارند گفت: فرایند باز کردن و بستن مجدد مخازن CNG به طور حتما در مراکز مجاز و تأیید صلاحیت شده انجام و قبل از هر اقدامی گواهینامه این مراکز ملاحظه شود.

منبع: www.tasnimnews.com