۷۵ درصد جایگاه‌های CNG استان گیلان استانداردسازی شد

Author:

مدیرعامل شرکت ملی فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان با بیان اینکه استان گیلان ۹۸ جایگاه عرضه سوخت CNG دارد که ۶۴ باب از این تعداد تک منظوره هستند گفت: ۷۵ درصد جایگاه‌های CNG استان گیلان استانداردسازی شدند.

به گزازش خبرگزاری تسنیم از رشت، علی اصغر عباسی ظهر امروز در نشست خبری به‌مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار با اشاره به اینکه نقش رسانه در تمامی طول انقلاب نقش بی‌بدیلی بوده است اظهار داشت: زحمات و تلاش مستمر خبرنگاران در تمامی احوال جامعه تاثیرگذار است.

مدیرعامل شرکت ملی فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان با بیان اینکه تامین مستمر سوخت استان از مهم‌ترین اهداف این شرکت است خاطرنشان کرد: مدیریت شرایط ویژه تامین سوخت استان گیلان از سوی شرکت فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان به‌صورت ویژه انجام می‌شود.

عباسی تصریح کرد: این شرکت از سال 1332 در استان گیلان تاسیس شده و امروز بیش از 70 سال است که مسئولیت سوخت‌رسانی، نگه‌داشت و توزیع 1.5 میلیارد لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در استان گیلان و استان‌های هجوار را بر عهده دارد.

وی از وجود 117 باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در استان گیلان خبر داد و با بیان اینکه از تعداد مذکور 41 باب جایگاه در 22 شهر استان گیلان بنزین سوپر عرضه می‌کنند گفت: استان گیلان 98 جایگاه عرضه سوخت CNG دارد که 64 باب از این تعداد تک منظوره هستند.

مدیرعامل شرکت ملی فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان با تاکید بر اینکه 121 دستگاه نفتکش در استان گیلان فعالیت می‌کنند بیان کرد: استان گیلان 6 شرکت توزیع گاز مایع با ظرفیت ذخیره‌سازی 895 تن گاز مایع را دارد.

عباسی با بیان اینکه به‌طور روزانه بیش از 900 هزار مترمکعب سوخت CNG در استان گیلان مصرف شده و با مصرف این میزان، 880 هزار لیتر بنزین در گیلان ذخیره سازی می‌شود تصریح کرد: مرکز سوختگیری هواپیمایی شهید اسدپور رشت در 4 ماهه نخست امسال، 899 پرواز را سوختگیری کرده است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون 2 هزار و 772 خانوار کالابرگ شرکت نفت در اختیار گیلانیان قرار دارد و این آمار با گازرسانی به مناطق روستایی استان رو به کاهش است خاطرنشان کرد: سال گذشته استان گیلان در حوزه مصرف فرآورده‌های نفتی یک میلیارد و 563 هزار لیتر صرفه‌جویی داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان از وجود 42 هزار کالابرگ مصرف ادوات کشاورزی نفت سفید در استان گیلان خبر داد و گفت: میانگین سن 99 دستگاه حمل و نقل شرکت فرآورده‌های نفتی استان گیلان کمتر از 10 سال است و این امر ضریب اطمینان را افزایش می‌دهد.

عباسی از استانداردسازی در 75 درصد جایگاه‌های CNG فعال استان گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: به‌منظور افزایش ایمنی و ظریب اطمینان در جایگاه‌های CNG استان گیلان، استانداردسازی تمامی جایگاه‌های مذکور در اولویت اقدامات است.

منبع: www.tasnimnews.com