۳ جایگاه جدید سوخت‌رسانی در خراسان شمالی افتتاح می‌شود

Author:

به گزارش امتداد نیوز از بجنورد، مجتبی شکوری عصر امروز در نشست خبری اظهار داشت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی چهار وظیفه اساسی تامین ذخیره سازی حمل و توزیع فراورده های نفتی را بر عهده دارد. بنزین، نفت سفید و نفت گاز از عمده محصولات شرکت ملی پخش فرآورده نفتی منطقه خراسان شمالی به شمار می‌آیند.

وی افزود: مبادی تامین بنزین٬ نفت سفید و نفت گاز خراسان شمالی از استان‌های گلستان، منطقه شاهرود، سبزوار و مشهد است و میزان مصرف سوخت CNG در در استان هفت میلیون و 500 هزار متر مکعب تا 8 میلیون متر مکعب برآورد می‌شود.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌هاینفتی استان٬ مصرف بنزین در پنج ماه نخست سال 95 در استان را بیش از 80 میلیون لیتر اعلام و تصریح کرد: این میزان در پنج ماهه نخست سال 96 به بیش از 86 میلیون لیتر رسیده است که شاهد رشد 7 درصدی در این بخش هستیم. وی با اشاره به توزیع مناسب جایگاه‌های سوخت گاز در خراسان شمالی تصریح کرد: پراکندگی جایگاه CNG در استان به طور منظم و متوازن صورت گرفته و 27 باب جایگاه فعال سی ان جی در استان وجود دارد که 75 درصد از جایگاه‌های سی ان جی استاندارد سازی شده‌اند. بیشتر جایگاه‌های سوخت سی ان جی در استان متعلق به شهرداری‌ها است.

شکوری خاطرنشان کرد: بیش‌ترین مصرف نفت سفید در منطقه راز و جرگلان و روستاهای محروم آن است. تنها یک شرکت مادر گاز مایع در استان وجود دارد و بقیه شرکت‌های وابسته در خراسان رضوی مستقر هستند. استفاده از گاز مایع فقط برای خانواده‌هایی است که از نعمت گاز طبیعی محروم هستند و تزریق گاز مایع به خودرو، غیر استاندارد و غیر قانونی است.

وی با اشاره به وضعیت ساخت جایگاه‌های جدید سوخت‌رسانی در استان افزود: یک جایگاه در فاروج با 30 درصد پیشرفت، یک جایگاه دو منظوره در بجنورد با 90 درصد پیشرفت، یک جایگاه در اسفراین با 40 درصد پیشرفت و جایگاه سی ان جی در چشمه خان با 95 درصد پیشرفت در دست اقدام است و با پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: هم‌چنین 7 مجتمع خدمات رفاهی در خارج از حوزه شهری در استان برای خدمات رسانی به مسافرین وجود دارد. جایگاه های عرضه نفتی فعال در قالب طرح درجه بندی علاوه بر بازدیدهای مستمر ، هر 6 ماه یکبار ارزیابی می‌شود. مدیر عامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان افزود: هم‌چنین نیروگاه شیروان، کارخانه قند شیروان٬ پتروشیمی خراسان ٬ آلومینای جاجرم و لوله‌گستر اسفراین٬ ذخیره خود سوخت خود را از شرکت ملی پخش فرآورده نفتی خراسان شمالی تامین می‌کنند.

هم‌چنین در بخش‌های کشاورزی جلسات متعددی با ریاست سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد که مصرف‌ها ضابطه‌مند شود و ارائه سوخت به کشاورزان به صورت قانونی باشد که مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. وی با اشاره به پروژه‌های این شرکت در هفته دولت بیان داشت: این طرح‌ها با اعتبار 14 میلیارد و 800 میلیون تومان و با اشتغال‌زایی حدود 40 نفر به بهره برداری رسید.

بیش از 3 میلیارد و 400 میلیون تومان در راستای طرح‌های ایمنی و استاندارد سازی انبار فرآورده‌های نفتی در خراسان‌شمالی هزینه شده است.

منبع: www.emtedadnews.com