۲۰ کشوری که گران‌ترین بنزین را عرضه می‌کنند

Author:

با توجه به بالارفتن قیمت نفت، میانگین قیمت بنزین در سطح جهانی به ۱.۱۵ دلار در هر لیتر افزایش یافته است. به گزارش GlobalPetrolPrices این رقم در مقایسه با سال گذشته، بیش از یک دلار رشد کرده است. بااین‌حال، قیمت بنزین با توجه به منطقه جغرافیایی بسیار متفاوت است. در این بخش، ۲۰ کشوری که دارای گران‌ترین قیمت بنزین در سطح دنیا هستند معرفی می‌شوند.

۲۰- بریتانیا

در سه سال و نیم گذشته، قیمت بنزین در این کشور صعودی بوده و درحال‌حاضر قیمت بنزین در بریتانیا ۱.۲۵ پوند در هر لیتر است.

۱۹- آلمان

این کشور، مکان ارزانی برای رانندگی نیست. قیمت یک لیتر بنزین معمولی در این کشور ۱.۷۰ دلار است. هرچند این قیمت نسبت به سال گذشته اندکی کاهش پیدا کرده؛ اما همچنان در ردیف بالاترین قیمت‌هاست.

۱۸- باربادوس

بهشت جزایر کارائیب، یک جهنم مالی برای کسانی است که خودروی تک‌سوز بنزینی دارند. قیمت بنزین این کشور نیز برای هر لیتر ۱.۷۰ دلار عنوان شده است.

۱۷- سن مارینو

در این جزیره اطراف ایتالیا، قیمت بنزین ۱.۷۲ دلار است.

۱۶- بلژیک

قیمت بنزین در این کشور از ژانویه ۲۰۱۵ به بالاترین سطح خود در نیم‌قرن اخیر رسیده است: ۱.۷۲ دلار برای هر لیتر.

۱۵- فنلاند

این کشور ممکن است شادترین مردم دنیا را داشته باشد؛ اما حتی شادترین راننده‌های این کشور هم بعد از دیدن قیمت ۱.۷۲ دلار بنزین برای هر لیتر، غمگین می‌شوند.

۱۴- مایوت

یک جزیره کوچک متعلق به دولت فرانسه بین ماداگاسکار و موزامبیک قرار دارد که قیمت بنزین در آن، یک رکورد در قاره آفریقا محسوب می‌شود: ۱.۷۸ دلار برای هر لیتر!

۱۳- سوئد

شرکت «ولوو» از سال ۲۰۱۹ تولید خودروهای الکتریکی و هیبریدی را در دستور کار قرار می‌دهد که با توجه به قیمت بنزین در سوئد، یک حرکت عاقلانه است. درحال‌حاضر قیمت هر لیتر بنزین در این کشور، ۱.۸۱ دلار است که نسبت به ژانویه ۲۰۱۸، نزدیک به ۷.۷ درصد رشد دارد.

۱۲- فرانسه

قیمت بنزین در فرانسه در حال افزایش است؛ به‌طوری‌که این کشور را دوازدهمین کشور دارای گران‌ترین بنزین دنیا معرفی کرده است. مردم این کشور برای یک لیتر بنزین باید ۱.۸۲ دلار بپردازند.

۱۱- والیس و فوتونا

قیمت بنزین در این قلمرو کوچک فرانسوی در جنوب اقیانوس آرام، بالاتر از خود فرانسه است: ۱.۸۳ دلار برای هر لیتر بنزین!

۱۰- پرتغال

در این کشور، قیمت هر لیتر بنزین به ۱.۸۴ دلار افزایش پیدا کرده است. این رقم بالاترین سطح قیمت بنزین از آوریل ۲۰۱۵ میلادی است. در سه‌ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۸ میلادی، قیمت بنزین در این کشور به دلیل افزایش قیمت نفت خام، رشد ۳.۲ درصدی داشت.

۹- رژیم اسرائیل

با اینکه قیمت بنزین در خاورمیانه بسیار ارزان است اما سرزمین‌های اشغالی قدس از این قانون مستثنا است. در این منطقه، بنزین ۱.۸۵ دلار در هر لیتر فروخته می‌شود.

۸- ایتالیا

قیمت فعلی بنزین در این کشور ۱.۸۸ دلار است که ایتالیا را به هشتمین کشور دارای بنزین گران تبدیل می‌کند.

۷- یونان

صاحبان خودرو در یونان باید ۱.۸۹ دلار بابت یک لیتر بنزین بپردازند. بر اساس سیاست ریاضت اقتصادی در این کشور، دولت یونان مالیات‌هایی را برای فروش بنزین در نظر گرفته و مزیت داشتن خودرو را کاهش داده است.

۶- دانمارک

به‌مانند دیگر کشورهای اسکاندیناوی، دانمارک هم یک مکان گران‌قیمت برای صاحبان خودرو است. قیمت بنزین در این کشور ۱.۹۱ دلار به ازای هر لیتر است و جالب اینکه همین قیمت نیز در حال افزایش است.

۵- هلند

خبر بد برای هلندی‌ها این است که هزینه سوخت در این کشور گرچه با روندی «کُند» اما درهرصورت در حال افزایش است. قیمت بنزین در این کشور به ازای هر لیتر به ۱.۹۳ دلار رسیده است.

۴- موناکو

این جزیره لاکچری‌نشین اطراف فرانسه یکی از گران‌ترین بنزین‌ها را به صاحبان خودرو عرضه می‌کند؛ ۱.۹۴ دلار در هر لیتر!

۳- نروژ

این کشور پیشرو در تولیدات اتحادیه اروپا که اتفاقاً درآمد نفتی کمی هم ندارد؛ مالیات را به‌جای یارانه بنزین انتخاب کرده و درحال‌حاضر به سومین کشور گران‌ترین بنزین در دنیا تبدیل شده است. قیمت بنزین در این کشور به‌طور متوسط به ۲.۰۲ دلار در هر لیتر رسیده است.

۲- هنگ‌کنگ

قیمت بنزین در کشوری که «فضا» ندارد بسیار بالاست. در این کشور مطابق قوانین موجود، کالایی مانند بنزین با مالیات بالا عرضه می‌شود و هزینه یارانه بنزین صرف حمل‌ونقل عمومی می‌شود. قیمت هر لیتر بنزین در این کشور کوچک، ۲.۰۹ دلار است.

۱- ایسلند

به گران‌ترین کشور دنیا برای صاحبان خودروی بنزینی خوش آمدید. در این کشور زیبا، قیمت بنزین ۲.۱۰ دلار به ازای هر لیتر است و به همین دلیل هم هست که مردم آن ترجیح می‌دهند خودروی الکتریکی داشته باشند.

منبع: www.tinn.ir