گشایش اولین مرکز آزمون هیدرواستاتیک مخازن CNG در استان قم

Author:

قم – ایرنا- اولین مرکز آزمون هیدرو استاتیک مخازن CNG خودرو های گاز سوز درقم با حضور مدیرکل استاندارد و جمعی از مسئولان استان گشایش یافت.

  به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استاندارد استان قم، منصور فرزانه مدیرکل این نهاد گفت: موضوع مخازن CNG خودرو های گاز سوز به عنوان یک دغدغه مهم که ارتباط مستقیم با امنیت جانی مردم دارد همواره مورد توجه استاندارد بوده است.

وی اضافه کرد: بر اساس نتایج طرحی که در سال 1395 در خصوص بازرسی های اولیه از مخازن تعدادی از تاکسی های استان انجام شد مشخص شد که برخی از مخازن به هیچ عنوان قابلیت استفاده نداشتند و می بایست به سرعت معدوم شوند.
وی خاطرنشان کرد : مخازنی که دارای عیوب سطح سه هستند در واقع مانند یک بمب متحرک هستند که جان مردم را تهدید می کنند.
فرزانه همچین ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این مرکز به عنوان یک مرکز تخصصی و کاربردی در استان اظهار کرد: در راستای بستر سازی موضوع مخازن CNG ، در سالهای اخیر سه استاندارد در سازمان ملی استاندارد تدوین شد و به تصویب کمیته ملی تدوین استاندارد سازمان نیز رسید.
مدیرکل استاندارد همچنین یادآور شد: در مراکز معاینه فنی خودرو حتما یک نماینده از شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده استاندارد وجود دارد که با بازرسی های اولیه مخازنی را که نیاز به انجام آزمون هیدرو استاتیک دارد را مشخص می کند و معاینه فنی خودرو هایی که مشمول این آزمون می شوند پس از تایید این مرکز آزمون و رفع نواقص احتمالی موفق به اخذ برگه معاینه فنی از مراکز مجاز می شوند.

منبع: www.irna.ir