گاز نانوایی‌ها و جایگاه‌های CNG قطع شد

Author:

 صراط: افزایش قابل توجه مصرف گاز بخش خانگی در استانهای شمالی کشور موجب شده در برخی استانها، گاز صنایع، جایگاههای CNG و حتی نانوایی ها برای جبران قطعی و افت فشار گاز در بخش خانگی قطع شود.

به گزارش تسنیم، با ورود موج سرما و آغاز بارش های متناوب در شهرهای شمالی کشور، دمای هوا در اکثر شهرهای شمالی ایران به زیر صفر رسید و مصرف گاز بخش خانگی به شدت افزایش یافت.

گزارشهای مسئولان محلی حاکی از افزایش 15 درصدی مصرف گاز بخش خانگی در استان گیلان، افزایش 40 درصدی مصرف گاز در استان آذربایجان شرقی، افزایش 30 درصدی مصرف گاز بخش خانگی در استان مازندران، رشد 16 درصدی مصرف گاز بخش خانگی در استان خراسان شمالی و رشد 50 درصدی مصرف گاز در استان گلستان است.

در دو استان گلستان و مازندران وضعیت گازرسانی به منازل مسکونی با چالش های بیشتری نسبت به استانهای دیگر مواجه شده است؛ به طوری که مسئولان این دو استان، اقدام به قطع گاز صنایع کرده اند تا تمامی گاز موجود در شبکه برای تأمین گرمایش بخش خانگی صرف شود.

نیروگاهها نیز در شمال کشور به سوخت جایگزین که عمدتا نفت کوره و گازوئیل است روی آورده اند.

در دو روز اخیر در استان مازندران شاهد قطعی های پراکنده گاز بخش خانگی در شهرهای مختلف این استان بودیم. همچنین مشکل افت فشار گاز در بیشتر پهنه استان مازندران گزارش شده و پیرو همین مسئله، مسئولان استان به قطع گاز صنایع اقدام کرده اند.

در استان مازندران، علاوه بر صنایع، گاز جایگاههای CNG‌ نیز قطع شده است. همچنین گاز نانوایی ها در مناطقی که با افت شدید فشار گاز مواجه اند قطع شده و واحدهای نانوایی در این مناطق با سوخت مایع اقدام به پخت نان می کنند.

در استان گلستان نیز، مسئولان گازرسانی این استان عنوان کرده اند در صورتی که قطع گاز صنایع جوابگوی پوشش نیاز مصرف بخش خانگی نباشد، اقدام به قطع گاز مشترکان پرمصرف می کنند.

در استان گلستان علاوه بر گاز صنایع، گاز جایگاههای CNG نیز قطع شده است.

در استان آذربایجان شرقی، بخش خانگی در برخی مناطق با افت فشار گاز مواجه شده است. به گفته مدیرعامل شرکت گاز این استان، آذربایجان شرقی با کاهش دریافت گاز طبیعی در مبادی ورودی مواجه شده است.

در استان خراسان شمالی نیز گاز صنایع بزرگ قطع شده و هم اکنون این صنایع با سوخت مایع اقدام به فعالیت می کنند.

منبع: www.seratnews.ir