گازرسانی به ١٣ روستای استان قم به روش سی ان جی

Author:

پروژه گازرسانی به ١٣ روستای دهستان قاهان در استان قم به روش سی ان جی انجام می شود.

به گزارش مجله صنعت CNG به نقل از شانا، مدیرعامل شرکت گاز استان قم با بیان این که هم اکنون عملیات گازرسانی به ١١ روستا در بخشهای مختلف این استان در دست اجراست، گفت: هم اکنون گازرسانی به دو روستای بخش دستجرد با پیشرفت ٩٠ درصدی و گازرسانی به ٦ روستا در بخش سلفچگان با پیشرفت ٢٥ درصدی همراه است.

غلامرضا فرجی افزود: با توجه به فعالیتهای انجام شده، پروژه گازرسانی به سه روستای بخش مرکزی نیز با ٥٥ درصد پیشرفت در دست اجراست.

وی با بیان این که امیدواریم با تلاش کارکنان این شرکت، پروژه گازرسانی به تعدادی از این روستاها تا پایان امسال به بهره برداری برسد، اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده از سوی شرکت ملی گاز ایران، تا پایان امسال عملیات گازرسانی به ١٣ روستای دهستان قاهان از طریق سی ان جی انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم ادامه داد: همچنین در صدد هستیم عملیات اجرایی گازرسانی به ١٧ روستای بخش مرکزی را نیز تا پایان امسال آغاز کنیم.

فرجی اظهار کرد: پروژه گازرسانی به دو روستای کیا و روشگان در بخش خلجستان نیز تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به این که عملیات گازرسانی به سه روستای بخش مرکزی با پیشرفت ٥٠ درصدی در حال انجام است، افزود: بنابراین تنها ١٠ روستای بالای ٢٠ خانوار استان برای گازرسانی باقی می ماند که عملیات اجرایی آن در سال ٩٦ آغاز می شود.

فرجی با بیان این که از ١٥٦ روستای بالای ٢٠ خانوار استان تا کنون به ١٠٥ روستا گازرسانی شده است، گفت: هم اکنون ضریب نفوذ گاز در شهر قم و شهرهای تابعه استان ٩٩ درصد و در روستاها نیز ٨٧ درصد است.

منبع: www.cngmag.ir