گازرسانی به نانوایی‌ها و جایگاه‌های CNG در سرپل ذهاب

Author:
سخنگوی شرکت ملی گاز از گازرسانی به نانوایی‌ها، جایگاه های عرضه سوخت سی‎ان‎جی و برخی اداره های دولتی در سرپل‌ذهاب خبرداد.

به گزارش تابش کوثر به نقل از وزارت نفت، در پی وقوع زلزله در مناطق غربی کشور، گازرسانی به ساختمان ها با هدف جلوگیری از حوادث ثانویه مانند اشتعال و انفجار خطوط لوله گاز قطع شد که پس از انجام نشت یابی از سوی تیم های عملیاتی شرکت ملی گاز، در صورتی که علمک های ساختمان ها سالم باشند و مردم امکان حضور در منزل خود را داشته باشند، با هماهنگی سازمان نظام مهندسی گاز مجدد وصل می شود.
 
تا این لحظه فعالیت تیم نشت یابی با سرعت خوبی ادامه داشته تا جایی که تمامی منازل و ساختمان ها در مناطق مختلف ایلام و کرمانشاه که علمک سالمی داشته اند و نشتی گاز در آنها اعلام نشده، از گاز بهره‎مند شدند. علاوه بر این گاز واحدهای خدماتی و صنعتی نیز پس از کسب تاییدیه فنی از شرکت گاز و سازمان نظام مهندسی وصل می شود.

 بر اساس این گزارش، صبح امروز فعالیت ۲ نانوایی با وصل گاز در منطقه سرپل‌ذهاب از سر گرفته شد که فعالیت آنها در شرایط سخت و اضطراری کنونی برای مردم بسیار مهم است. طبق آخرین خبر از سوی مجیدبوجارزاده، سخنگوی شرکت ملی گاز، ۲ نانوایی دیگر نیز با وصل مجدد گاز کار خود را آغاز کرده‎اند.
 
سرپل ذهاب، سه جایگاه سی‎ان‎جی دارد که هم اکنون گازرسانی به این سه جایگاه نیز انجام شده و مردم این منطقه و سایر امدادگران می توانند با آرامش بیشتری به تردد در سطح شهر بپردازند.

 
بوجارزاده اظهار کرد: گاز برخی ادارات دولتی مانند فرمانداری، اداره دارایی و مراکز بهداشت نیز در سرپل‌ذهاب وصل شده است.

 
وی تاکید کرد: گازرسانی به مردم تا جایی که امنیت افراد و منازل تامین شود انجام شده و شرکت گاز و سازمان نظام مهندسی آمادگی دارند تا در صورت حضور مردم در خانه هایشان، گاز ساختمان را حداکثر ظرف یک ساعت وصل کنند.
 
وی درباره رسالت مسئولیت اجتماعی که بر دوش تمامی شرکت های نفتی و گازی گذاشته شده، گفت: بزرگترین نقش شرکت گاز در زمینه مسئولیت اجتماعی، گازرسانی به بخش های خانگی، اداری و صنعتی در مناطق آسیب دیده طی کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بیشترین میزان امنیت است.

 بوجارزاده ادامه داد: پیش از این ۸۰ هزار چراغ روشنایی و گرم کننده در شرکت های گاز استانی ذخیره شده بود که به هنگام نیاز شهرهای شمالی کشور در اختیار مردم قرار گرفته بود، اکنون نیز در ادامه همان مسیر، یک هزار و ۶۰۰ چراغ روشنایی و گرم کننده از شرکت گاز همدان به مناطق زلزله زده آورده شده و تاکنون ۸۰۰ چراغ بین مردم توزیع شده است.

منبع:مهر