کمبود بیش از هزار جایگاه در کلانشهرهای کشور/ احداث جایگاه به ازای هر خودرو

Author:

 

رئیس انجمن جایگاه‌داران سی ان جی کشور با اشاره به اینکه هم اکنون 2 هزار و 277 جایگاه فعال در کشور وجود دارد گفت: باید برای ایجاد انگیزه و جذب مشتریان برای استفاده از این سوخت پاک باید 1000 جایگاه دیگر در کشور احداث شود.

3358448 698

اردشیر دادرس رئیس انجمن جایگاه‌داران سی ان جی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه نفت گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه هم اکنون 2 هزار و 277 جایگاه فعال در کشور وجود دارد، اظهار داشت: با وجود این تعداد جایگاه اکثر کلانشهرهای کشور با کمبود جایگاه سی ان جی مواجه هستند.
وی از کمبود بیش از 1000 جایگاه در کشور خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری 100 جایگاه به تعداد آنها اضافه شود از این تعداد حدود 30 جایگاه با سرمایه بخش خصوصی احداث خواهد شد.
دادرس افزود: در حال حاضر 3 میلیون و 800 هزار خودروی دوگانه سوز در کشور وجود دارد که از این تعداد 6 هزار خودرو در کارگاه‌های تبدیل به غیرمجاز تبدیل شدند و حدود 3 میلیون و 200 هزار به صورت رسمی دوگانه‌سوز هستند.
وی ادامه داد: به ازای هر خودرو طبق استاندارد باید یک جایگاه سی ان جی در کشور احداث شود چرا که هم اکنون این جایگاه‌ها پاسخگوی نیاز مردم نیست.
دادرس خاطرنشان کرد: دولت در این زمینه اقدامات مناسبی را انجام داده تا بتواند نیازهای جامعه را برآورده سازد به شرطی که کارمزد جایگاه‌ها برای جایگا‌ه‌داران اعمال شده و از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت به عمل آید.
منبع: www.yjc.ir