کاهش مصرف CNG در پی افزایش قیمت/ مصرف غیرمجاز گاز LPG شدت گرفت

Author:

 

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران گفت: از ابتدای مهرماه شاهد کاهش مصرف سی ان جی نسبت به مدت ماه گذشته هستیم به طوری که در شهریور ماه مصرف روزانه سی ان جی حدود ۲۱ میلیون متر مکعب بود اما در مهرماه مصرف به ۱۹ و نیم میلیون متر مکعب رسیده است.

 

به گزارش عیارآنلاین،اردشیر دادرس با اشاره به افزایش مجدد قیمت سی ان جی از ابتدای مهرماه گفت: همانطور که می‌دانیم کاهش قیمت سی ان جی در فصل تابستان موجب افزایش مصرف سی ان جی و رشد این صنعت شد.

وی ادامه داد: بنابراین جا دارد که مسئولان امر حتما فکری به حال این صنعت کنند، زیرا در شرایطی قرار داریم که گاز ال پی جی به طور غیر مجاز و با قیمت ارزان در اختیار مصرف کنندگان قرارمی گیرد که خطرآفرین است.

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی گفت: وقتی دولت روند افزایش مصرف سی ان جی را مشاهده می کند و از طرفی در ۶ ماه ابتدایی سال جاری بیش از یک میلیارد دلار هزینه صرف واردات بنزین شد مشخص نیست با چه هدفی دوباره قیمت سی ان جی را گران می‌کنند.

دادرس تصریح کرد: افزایش مصرف سی ان جی در تابستان موجب کاهش هزینه تمام شده مسافر و کالا شده بود اما از ابتدای مهر ماه دوباره این هزینه افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که شخص رئیس جمهور وارد این قضیه شده و یک قیمت نسبی مناسبی را برای سی ان جی تعیین کند.

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی خاطرنشان کرد: از ابتدای مهرماه تا کنون شاهد کاهش مصرف سی ان جی نسبت به مدت ماه گذشته هستیم به طوری که در شهریور ماه مصرف سی ان جی حدوداً ۲۱ میلیون متر مکعب بود اما در مهرماه مصرف به ۱۹ و نیم میلیون متر مکعب رسیده است.

به گزارش فارس در تابستان به دلیل تصمیم هیئت دولت قیمت هر کیلو سی ان جی ۱۰۰ تومان کاهش پیدا کرد و ۵۰۰ تومان شده بود که با آغاز فصل پاییز قیمت هر کیلو سی ان جی به رقم ۶۰۰ تومان بازگشت.

در حال حاضر ۲۵ درصد از سبد سوخت کشور را گاز سی ان جی و ال پی جی تشکیل می دهد.

منبع: