کاهش قیمت سی ان جی به تصمیم هیئت دولت بستگی دارد

Author:

 

ثابت ماندن یا کاهش قیمت سی ان جی، موضوعی است که هیئت دولت تصمیم گیرنده نهایی آن خواهد بود.

مدیر طرح احداث جایگاههای سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، در حاشیه بیستمین نمایشگاه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با تاکید بر این که ایجاد فاصله میان قیمت بنزین و سی ان جی یکی از اصلی ترین راهکارهای جذب مردم به استفاده از این سوخت پاک است، به خبرنگار شانا، گفت: شرکت ملی پخش نیز برای رونق صنعت سی ان جی خواستار افزایش فاصله  قیمتی سی ان  ( هر کیلو 600 تومان) با بنزین است.

امیر وکیل زاده با اشاره به این که نسبت قیمت سی ان جی باید حدود 30 درصد قیمت بنزین باشد، اظهار کرد: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، پیشنهاد این کاهش قیمت در عرضه سی ان جی را ارائه داده است.

وی با تاکید بر این که وزارت نفت با طرح پیشنهادی کاهش قیمت سی ان جی مخالفتی ندارد، تصریح کرد: تصمیم گیری درباره کاهش قیمت این سوخت پاک، در نهایت به عهده هیئت دولت است.

وکیل زاده با بیان این که  هم اکنون رضایتمندی جایگاهداران درباره کارمزد دریافتی، افزایش یافته است، گفت: اگر سرمایه گذاران بخش خصوصی بیش از پیش در این عرصه (ساخت جایگاههای سی ان جی) وارد شوند به تبع افزایش جایگاهها، تقاضای مردم نیز برای استفاده از این سوخت پاک افزایش می یابد.

به گفته مدیر طرح احداث جایگاههای سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، هم اکنون بخش خصوصی به ساخت 57 جایگاه سی ان جی (بدون دریافت هیچگونه کمکی از بخش دولتی) در کشور اقدام کرده که 30 باب آن راه اندازی شده و 27 باب نیز در دست ساخت است.

منبع: www.cng.niopdc.ir