کاهش تولید بنزین سوپر موقتی است

Author:

به دلیل تعمیرات برخی از پالایشگاه‌ها تولید بنزین سوپر به صورت موقت کاهش داشته که این موضوع در این ایام از سال طبیعی است.

به گزارش صبحانه،بررسی‌های میدانی از برخی از جایگاه‌های سوخت نشان می‌دهد که تعدادی از جایگاه‌ها با کمبود یا نبود بنزین سوپر رو به رو هستند که این مسئله برخی از متقاضیان خرید این بنزین را با مشکل رو به رو ساخته است.

نگاهی به شرایط سال‌های گذشته جایگاه‌های سوخت نیز موید ان است که به طور تقریبی این مسئله در این ایام از سال تکرار شده بود.

مسئولان مربوطه دلیل این شرایط را به زمان تعمیرات اساسی سالانه یا به اصطلاح اورهال تعدادی از پالایشگاه‌ها مربوطه دانسته اند تا سیستم‌ها را از عیوب احتمالی مبرا و سلامت و ایمنی تجهیزات را تضمین کند و اعلام کرده اند با اتمام تعمیرات شرایط به حالت پایدار باز می‌گردد.

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در جدیدترین اظهارات خود در راستا تولید و عرضه بنزین سوپر گفت: کاهش میزان تولید بنزین سوپر در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به دلیل اورهال سبب کاهش میزان توزیع آن شده بود که این موضوع در چرخه تولید بنزین طبیعی است و اکنون به وضعیت عادی بازگشته و بنزین سوپر به‌وسیله نفتکش‌های جاده‌پیما از این پالایشگاه بارگیری و در جایگاه‌های عرضه سوخت توزیع می‌شود.

وی با تاکید بر ادامه روند انواع سوخت رسانی بدون وقفه، گفت: برنامه‌ریزی برای تولید بنزین سوپر و بنزین یورو ۴ برعهده شرکت ملی پالایش و پخش است که براساس نیاز کشور و شرایط تولید در پالایشگاه تعیین می‌شود.

گفتنی است پالایشگاه ستاره خلیج فارس یکی از پالایشگاه‌های در دست تکمیل است که با توجه به ظرفیت آن با ورود تولیدات خود به مدار مصرف کمبود‌های ایجاد شده در برخی از ایام را کاهش می‌دهد.

این پالایشگاه در سه فاز با ظرفیت پالایش روزانه ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی حاصل از پالایشگاه‌های گازی عسلویه و تولید ۳۶ میلیون لیتر بنزین در روز، به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی کشور شناخته می‌شود.

منبع: www.sobhanehonline.com