پیگیری ها برای افزایش کارمزد جایگاههای سی ان جی ادامه دارد

Author:

به گزارش خبر خودرو، رئیس هیئت مدیره انجمن CNG کشور گفت : در حال حاضر در کلان شهر تهران 165 جایگاه سوخت CNG وجود دارد و کلیه این جایگاه های سوخت فعال و در حال خدمت رسانی است.

به گزارش خبر خودرو، رئیس هیئت مدیره انجمن CNG کشور گفت: در حال حاضر در کلان شهر تهران 165 جایگاه سوخت CNG وجود داردو کلیه این جایگاه های سوخت فعال و در حال خدمت رسانی است.

اردشیر دادرس در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: با توجه به وسعت استان تهران، در 10 منطقه شمالی تهران با کمبود شدید جایگاه سوخت CNG مواجه هستیم که لازم است تقریبا 120 جایگاه سوخت جهت دسترسی آسان مردم به جایگاه های سوخت احداث شود .

وی با اشاره به کاهش مصرف سی ان جی نسبت به بنزین و عدم استقبال مردم از این نوع سوخت گفت : لازم است که نرخ سی ان جی کاهش یابد؛ چرا که قیمت سی ان جی 42 درصد قیمت بنزین یعنی 420 تومان است ، در حالی که باید نرخ سی ان اجی 20 درصد نرخ بنزین یعنی 200 تومان باشد تا با استقبال بیشتری از سوی مردم مواجه شود.

وی یکی دیگر از دلایل عدم استقبال مردم از سوخت سی ان جی را ترس مردم به دلیل برخی بحث های فنی خودرو دانست وگفت: سی ان جی یکی از ایمن ترین و پاک ترین حامل های انرژی است و در این باره لازم است فرهنگ سازی شود.

اردشیر دادرس گفت: روزانه 21 میلیون مترمکعب سوخت سی ان جی به مردم عرضه می شود و نسبت به سال گذشته 4 تا 5 درصد افزایش داشته است.

رئیس هیئت مدیره انجمن سی ان جی کشور با اشاره به ثابت ماندن نرخ کارمزد افزود: به مدت سه سال است که کارمزد های جایگاه های سوخت سی ان جی افزایش نیافته است ؛ در حالی که قاعدتا باید 15 تا 20 درصد با افزایش روبه رو شود.

وی گفت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته و جلساتی که با مسئولین برگزار شده است، تا پایان سال جاری کارمزدهای جایگاه های سوخت سی ان جی افزایش می یابد.

وی در پایان گفت: امید است که تلاش هایی که در خصوص افزایش کارمزد صورت گرفته است، نتیجه بخش باشد.

منبع:www.khabarkhodro.com