پارسال 178 میلیون مترمکعب CNG در کردستان مصرف شد

Author:

کرد آنلاین – سنندج – مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان گفت: پارسال 178 میلیون مترمکعب سوخت CNG در این استان مصرف شد که نسبت به سال قبل تر آن، 2 درصد رشد داشت.
به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کردستان، فریدون یاسمی اظهار داشت: در سال 96، روزانه 494 هزار مترمکعب CNG در استان مصرف شد.
وی با اشاره به افزایش مصرف سوخت CNG در استان، این موضوع را باعث کاهش مصرف 178 میلیون لیتری بنزین در این استان و توجه به حفاظت محیط زیست و استفاده از سوخت پاک دانست.
یاسمی از احداث 2 باب جایگاه CNG جدید در کردستان خبر داد و افزود: با احداث این 2 جایگاه تعداد جایگاه های عرضه گاز در استان به 54 باب افزایش می یابد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان به برگزاری جلسات فصلی با مالکان جایگاه های CNG استان اشاره کرد و یادآور شد: ارتقا کمی و کیفی جایگاه ها از برنامه های این شرکت است؛ ضمن آنکه تمام جایگاه های CNG استان گواهینامه استاندارد را دریافت کرده اند.
یاسمی تاکید کرد: افزایش زیرساخت های سوخت رسانی و بهینه سازی مصرف سوخت و همچنین افزایش تعداد جایگاه های CNG استان در اولویت برنامه های این شرکت است.
درحال حاضر 52 باب جایگاه CNG دراستان با 320 نازل فعال سوختگیری به شهروندان خدمات ارائه می دهد.

منبع: www.kurd-online.ir