وجود 45 جایگاه سوخت غیر استاندارد CNG در آذربایجان غربی

Author:

 

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی گفت: 45 جایگاه سوخت غیر استاندارد CNG در استان وجود دارد.

به گزارش آناج به نقل از ایسنا، منصور جلایر در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته استاندارد اظهار کرد: تعداد جایگاه های سوخت CNG در سطح استان 111 فقره بوده که از این تعداد 45 جایگاه غیر استاندارد به دلیل نواقص فنی شناسایی شده است.

جلایر گفت: 5214 نازل سوختی در سطح استان مورد کنترل قرار گرفته و برچسب استاندارد نصب شده است.

وی گفت: 4هزار و 340 فقره گواهی وارداتی و 841 فقره گواهی صادراتی در 6 ماهه سال جاری صادر شده است و عمده ترین محصولاتی صادراتی خرما، کشمش، پسته، سیمان، روغن های روان کننده صنعتی و مواد غذایی و پزشکی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در 6 ماهه سال جاری تعداد فرآورده های مشمول استاندارد اجباری یک هزار و 70 بوده است اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال 84 پروانه کاربرد استاندارد صادر و 105مورد پروانه ابطال شده است.

جلایر تصریح کرد: 118 فقره گواهی کنترل آسانسور صادر شده است و شهرداران تا قبل از صدور گواهی کنترل آسانسور اجازه صدور پایان کار را ندارد.

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی گفت: کارشناسان از یک هزار و 43 واحد تولیدی خدماتی بازدید کرده و یک هزار و 72 مورد نمونه اخذ کرده اند.

جلایر درخصوص کنترل وسایل سنجش سبک و سنگین اظهار کرد: در سطح استان 391 مورد باسکول و 1209 مورد وسایل سبک سنجش مورد آزمایش قرار گرفت.

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی اظهار کرد: 254 سردخانه سطح استان در سطح استان وجود دارد که از این تعداد 165 واحد سردخانه دارای پروانه استاندارد ، 16 واحد غیرفعال و 14 واحد سردخانه به دلیل عدم رعایت اصول نگهداری توقیف شده اند.

وی با بیان اینکه 6 هزار واحد صنفی در سطح استان مورد بازرسی قرار گرفت تصریح کرد: طی نمونه گیری های متعدد فرآورده های فاقد استاندارد از جمله شیرآلات، ظروف تفلون، مواد غذایی، محافظ الکتریکی و اتصالات پی وی سی توقیف شد.

جلایر ادامه داد: طی 6 ماهه نخست امسال 743 واحد صنفی عرضه مصنوعات و محصولات گران بها در سطح استان مورد بازرسی قرار گرفته که از این تعداد 185 مورد محصول غیر استاندار شناسایی شده است.

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی گفت: 13 کیلوگرم مصنوعات غیر استاندار داخلی و خارجی در بازرسی های صورت گرفته کشف و از سیستم فروش خارج شده و ارزش تقریبی این محصولات 20 میلیارد ریال برآورد شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی اناج