هوشمندسازی جایگاه های سی ان جی

شرکت دقت حرکت صنعت سبز پارسیان به عنوان یکی از شرکت های تامین کننده تجهیزات هوشمندسازی جایگاه های سی ان جی تحت نظارت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران آمادگی خود را جهت نصب این سیستم در جایگاه های سی ان جی سراسر کشور را اعلام می دارد. با اجرای طرح هوشمندسازی جلوی حوادث در جایگاه‌ها گرفته می‌شود، به این ترتیب که زمان مراجعه خودروها به جایگاه ابتدا پلاک خوانده می‌شود و چنانچه پلاک در سامانه معاینه فنی سیمفا به عنوان خودروی دوگانه‌سوز ثبت نشده باشد، امکان سوخت‌گیری نخواهد داشت. این طرح با هدف بالا بردن سطح ایمنی  خودروهای دوگانه‌سوز و مراجعه‌کنندگان به این مبادی عرضه سوخت است و تمامی ۲۵۰۰ جایگاه‌ سوخت عرضه سی.ان.جی در سراسر کشور تحت پوشش قرارگرفته است.

علاوه بر ایمنی جایگاه‌ها و تردد خودروها، آمار رسمی خودروهای دوگانه‌سوز و همچنین میزان مصرف سی.ان.جی بصورت آنلاین، تعداد جایگاه‌های فعال و غیر فعال و دلایل آن و کنترل بازرسی جایگاه‌ها برنامه‌ریزی برای تعمیرات و نگهداشت جایگاه‌ها، ساعات کارکرد تجهیزات و اجرای صددرصد پرداخت الکترونیکی فراهم می‌شود.  با طرح هوشمندسازی، تمام خودروهای سی.ان.جی‌سوز شناسایی و  از چرخه معاینه فنی عبور می‌کنند و ایمنی آنها افزایش پیدا می‌کند و تحت کنترل معاینه فنی قرار می‌گیرند.

مطابق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، نصب این سیستم جهت بهبود خدمات و افزایش بهره وری توسعه و رشد صنعت سی ان جی در جایگاه ها می بایستی توسط بهره برداران و مالکان نصب گردد.
از امکانات و مزایا نصب سیستم هوشمندسازی جایگاه های سی ان جی میتوان به موارد ذیل اشاره نمود.
– سامانه تائید اعتبار خودرو از طریق سامانه وزارت کشور
– کنترل مانیتورینگ دیسپنسر، کمپرسور، درایر و مخازن به صورت انلاین
– پرداخت الکترونیک
– مانیتورینگ کنترل میترینگ و مقایسه با مقدار فروش جایگاه به صورت آنلاین
– انجام سوخت رسانی به صورت ریموت کنترلی
– سیستم حفاظت انسانی زمان سوخت گیری با توجه به خطرات احتمالی
– نرم افزار هوشمند مشتری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا