هزینه‌های سنگین وارد شده بر جایگاه‌داران CNG بدون افزایش کارمزد

Author:

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران CNG خراسان رضوی از ادامه فعالیت جایگاه‌داران با کارمزد سال 93 با وجود تمام هزینه‌های افزایش یافته خبر داد.

سید محمدرضا رضوی راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص مشکلات موجود در حوزه درآمدها و هزینه‌های جایگاه‌داران بیان کرد: از سال‌های 93 و 92 تاکنون کامزد برای جایگاه‌های شهرداری و دولتی 70 تومان و برای جایگاه‌های خصوصی 80 تومان افزایش یافته و با وجود افزایش هزینه‌های قطعات، تعمیرات، حقوق افزایش یافته پرسنل و دیگر هزینه‌هایی که در سال 95 افزوده شده است، این میزان تغییری نیافته است.
وی با اشاره به افزایش هزینه‌های جایگاه‌داری از ابتدای سال تاکید کرد: قیمت برق جایگاه‌های CNG افزایش یافته و با وجود آنکه قرار بر این بود تا جایگاه‌های استاندارد شده فارغ از پرداخت هزینه‌ها باشند اما یک بازرسی ادواری سالیانه برای جایگاه‌های CNG افزوده‌اند که بر مبنای آن هر سال جایگاه‌ها موظفند هزینه بازرسی ادواری شرکت بازرسی استاندارد را پرداخت کنند.
رضوی‌راد ادامه داد: همچنین اداره بهداشت یکسری آیتم‌های جدید در نظر گرفته که برخی هزینه‌ها شامل استخدام کارشناس بهداشت و هزینه‌های مربوط به بهداشت جایگاه‌ها به هزینه‌های جایگاه‌داران CNG افزوده شده است.
رئیس اتحادیه جایگاه‌داران CNG خراسان رضوی با اشاره به بحث مجوز کار افراد مشغول به کار در این حوزه عنوان کرد: تمام اپراتورهای جایگاه‌های CNG باید دوره‌های آموزشی را طی کنند و شرکت‌های تعمیرکننده و تعمیر حرفه‌ای نیز تمام پرسنل‌شان باید این دوره‌ها را گذرانده باشند.
ممنوعیت فعالیت سه جایگاه غیراستاندارد خراسان رضوی
رئیس اتحادیه جایگاه‌داران CNG خراسان رضوی با اشاره به سه جایگاهی که به دلیل استاندارد نبودن براساس مصوبه شورای استاندارد استان موظف به استانداردسازی بودند، تصریح کرد: با توجه به اجباری شدن بحث استانداردسازی این جایگاه‌ها همچنان اقدامی جهت رسیدن به سطح مطلوب نکرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: جایگاه درگز علاوه بر نابسامان بودن وضعیت تجهیزاتش که تشخیص داده شده در صورت ادامه فعالیت احتمال رخ دادن حادثه وجود دارد، بدهی بالایی برای گاز دارد که پرداخت نکرده است.
رضوی راد در خصوص دلیل ممانعت مسئولین شهرستان جهت ممنوعیت فعالیت این دو جایگاه افزود: با در نظر گرفتن شرایط حاکم، مسئولان این شهرستان می‌خواهند جایگاه‌ها به هر ترتیبی که شده فعال باشند، از یک سال پیش که قرار بر تعیین بهره‌بردار مجاز بوده، اقدامی نشده و بحث استانداردسازی را که تعهد داده‌اند نیز انجام ندادند. مسئولان این شهرستان نیز به دلیل مسائل امنیتی شهر و اینکه درگز جایگاه CNG دیگری ندارد، مخالف تعطیلی این جایگاه هستند.
منبع: www.isna.ir