خبرخودرو: نیاز به احداث 30 جایگاه سوخت سی ان جی در تهران

Author:
 

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت : در حال حاضر در شمال ، مرکز و غرب تهران نیاز به 11 درصد افزایش جایگاه های سی ان جی جدید داریم .

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی CNG کشور به نقل از خبر خودرو امیر وکیل زاده در ادامه گفتگو افزود : از سال 90 تا کنون حدودا 28 درصد افزایش ظرفیت جایگاه های سوخت سی ان جی در شهر تهران را داشته ایم و در راستای خدمت رسانی مطلوب در این بخش ، آمادگی همکاری لازم با سرمایه گذارانی که در بخش احداث 30 جایگاه سوخت سی ان جی اقدام کنند را دارا هستیم.

وی در ادامه افزود : با توجه به گرانی قیمت زمین در شهر تهران فعلا هیچ سرمایه گذاری در این بخش وارد نشده است که برای رفع این مشکل از شهرداری تهران ونیروهای مسلح درخواست مساعدت نموده ایم تا با در اختیار قرار دادن زمین سرمایه گذارانی در این بخش جذب شوند.

وکیل زاده با اشاره به افزایش کارمزدهای  بخش سوخت سی ان جی گفت : از ابتدای سال گذشته کارمزدهای این بخش حدود 80 درصد افزایش داشته و ما در حال پیگیری برای افزایش کارمزدها ، حداقل به میزان تورم هستیم .    

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در پایان در خصوص میزان مصرف سوخت سی ان جی گفت : طی 10 ماهۀ اخیر در شهر تهران حدودا 630 میلیون مترمکعب سوخت سی ان جی مصرف شده است که این به معنای 630 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین و مصرف سوخت سی ان جی در کل کشور در سال 93 معادل 5/5 میلیارد متر مکعب بوده است و در طی کل عمر سی ان جی در 10 سال اخیر در ایران 35 میلیارد متر مکعب گاز سی ان جی مصرف شده است .

منبع: خبر خودرو