مصرف گاز CNG در استان چهارمحال و بختیاری افزایش یافت

Author:

 

سرپرست شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری از افزایش ۱۰ درصدی مصرف گاز فشرده CNG در این استان خبر داد.

 

کوروش محمودیه با اعلام این خبر گفت: در سه ماهه نخست امسال بیش از ۲۰ میلیون و ۹۵۰ متر مکعب گاز فشرده CNG  در این استان مصرف شده که نسبت به مدت مشابه پارسال، ۱۰ درصد افزایش دارد.

وی، مقدار مصرف انواع فرآورده های نفتی، طی این مدت در سطح استان را ۱۲۷ میلیون و ۸۶۶ هزار لیتر بنزین، نفت کوره، نفت گاز و نفت سفید اعلام کرد.

محمودیه افزود: در این مدت، ۶۴ میلیون و ۷۹۵ هزار لیتر بنزین معمولی و بنزین سوپر در چهارمحال و بختیاری مصرف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۶.۷ درصد رشد داشته است.

سرپرست شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در همین مدت، ۳۱۹ هزار لیتر نفت سفید نیز در این استان مصرف شد که نسبت به سال قبل و به دلایلی از جمله گسترش پروژه های گازرسانی، ۴۲.۱ درصد کاهش داشته است.

محمودیه، به مصرف ۶۱ میلیون و ۱۴۰ هزار لیتر نفت گاز با کاهش ۵ درصدی طی سه ماهه اول امسال در چهارمحال و بختیاری هم اشاره کرد و گفت: در این مدت همچنین یک میلیون و ۶۱۲ هزار لیتر نفت کوره در استان مصرف شده که نسبت به مدت مشابه پارسال، ۱۶.۳ درصد رشد داشته است.

وی، راه اندازی مجدد برخی صنایع تولیدی در سال جاری را عامل اصلی افزایش مصرف نفت کوره در استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد.

منبع: اخبار خودرو