مشکل کارمزد جایگاه های سی ان جی هنوز حل نشده است

Author:

به گزارش مجله صنعت CNG به نقل از فارس اردشیر دادرس با اشاره به وضعیت نگران کننده جایگاه داران سی ان جی گفت: در حال حاضر به دلیل عدم پرداخت مطالبات جایگاه داران سی ان جی و کارمزدهای پایین، این جایگاه‌داران با مشکلات عدیده‌ای رو به رو هستند.

وی ادامه داد: جایگاه داران به منظور آنکه خدمت‌رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی ادامه پیدا کند مجبورند از هزینه های شخصی برای اورهال جایگاه‌ها بپردازند در صورتی که اگر شرکت ملی گاز با ما همکاری می کرد و کارمزدهای معوق را می‌پرداخت دیگر شاهد چنین وضعی نبودیم.

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ یک از جایگاه های سی ان جی تعطیل نیستند و همه جایگاه ها در ایام نوروز خدمت‌رسانی می‌کنند تصریح کرد: این خدمت‌رسانی به دلیل آن است که ما باید به وظیفه قانونی خود عمل کنیم اما مسئولان امر تا کنون نتوانسته اند به وظیفه خود در قبال جایگاه داران عمل کنند و شاهد هستیم که همانند یک بخش مازاد در اقتصاد با جایگاه داران سی ان جی عمل می‌کنند.

دادرس ادامه داد: من فقط به این نکته بسنده می کنم که اگر سی ان جی و جایگاه داران آن نبودند امروز شاهد واردات ده‌ها میلون لیتر بنزین به کشور بودیم که برای دولت هزینه های سنگینی را به همراه داشت در صورتی که با مصرف میانگین روزانه 21 میلیون متر مکعبی سی ان جی جلوی واردات بنزین گرفته شد.

وی گفت: در حال حاضربخش قابل توجهی از حمل و نقل عمومی کشور از سی ان جی استفاده می‌کنند و استقبال از خودروهای سی ان جی سوز نیز به دلیل بالارفتن قیمت بنزین در حال افزایش است،از این جهت آیا مسئولان و متولیان امر نباید فکر اساسی به حال این صنعت کنند.

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران با انتقاد از این که شرکت ملی گاز توجهی به مطالبات عقب افتاده جایگاه داران نمی کند اظهار داشت: در صورتی که شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی توانست مطالبات جایگاه داران بنزین را تا قبل از تعطیلات نوروز بپردازد،ما نیز از شرکت ملی گاز توقع داشتیم مطالبات ما را نیز پرداخت کند.

دادرس ادامه داد: پیش از آغاز تعطیلات عده‌ای از جایگاه داران سی ان جی نسبت به این موضوع ابراز گله کردند و گفتند اگر کارمزدها پرداخت نشود در تعطیلات سوخت‌رسانی نمی‌کنند که با پادرمیانی و گفت وگو هایی که با جایگاه داران داشتیم آنها برای اینکه مشکلی برای مسافران نورزوی پیش نیاید قول همکاری دادند اما دولت نیز باید به وظیفه ای که در قبال جایگاه داران سی ان جی دارد پایبند باشد و اجازه ندهد که اکنون که صنعت سی ان جی در کشور به جایگاه قابل قبولی رسیده است با پسرفت روبه رو شود.

 

منبع: www.cngmag.ir