مخازن گاز CNG معیوب تاکسی‌ها بمب‌های سیار در سطح شهر

Author:

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تاکسی‌های با مخزن گاز CNG معیوب را بمب‌های سیار در سطح شهر توصیف کرد و گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته از ۶۴۵ مخزن موجود ۴۳۲ مورد سالم و ۲۱۳ مورد معیوب بوده است.

 

نصرالله بازوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، از تشکیل کارگروه کمیته ایمنی در قم خبر داد و اظهار داشت:‌ براساس برآوردهای صورت گرفته آسیب هر نیروی کار که منجر به فوت شود خسارتی بالغ بر 10 میلیارد تومان به اقتصاد ملی آسیب می‌رساند علاوه بر آن نیروی انسانی سرمایه کشور است که باید برای افزایش ضریب ایمنی کار از تمام امکانات استفاده کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به نتایج حاصل از فعال‌سازی کمیته ایمنی گفت: تا پیش از ایجاد این این کمیته و اراده استان برای کاهش آمار حوادث ناشی از کار سالانه شاهد آماری بیش از 900 حادثه را شاهد بودیم که این آمار از نیمه دوم سال 93 در سال جاری به 92 حادثه کاهش یافته است.

وی با تاکید براینکه کمیته ایمنی استان در راستای ایمن سازی تمام عرصه‌ها تشکیل شده است تصریح کرد: استانداردسازی مخازن گاز  CNG تاکسی‌ها از جمله مواردی بود که در راستای ایمن سازی مورد توجه قرار گرفت، براساس بررسی‌های صورت گرفته از 645 مخزن موجود 432 مورد سالم و 213 مورد نیاز به رفع عیب بود.

بازوند تاکسی‌های با مخزن گاز  CNG معیوب را بمب‌های سیار در سطح شهر توصیف کرد و ادامه داد: 200 دستگاه خودرو ون نیز برای بررسی صلاحیت به واحدهای معاینه فنی ارجاع داده شده است.

منبع: www.tasnimnews.com