فروش مکمل بنزین در جایگاه‌های سوخت ممنوع است

Author:

اسکنا – سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: فرآورده های نفتی عرضه شده در جایگاه های سوخت سراسر کشور از نظر کیفیت، دارای استاندارهای لازم و کافی شرکت ملی پالایش و پخش است و به هیچ گونه مکملی نیاز ندارد.

داوود عربعلی با اشاره به فروش «غیر مجاز» انواع مکمل های سوخت در برخی از جایگاه ها تصریح کرد: شرکت ملی پخش به همه جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی کشور، اعم از شرکتی و اختصاصی به صراحت اعلام کرده که فروش مکمل ها، خارج از قوانین این شرکت است.

وی درباره استفاده نکردن از مکمل های سوخت عنوان کرد: بهترین راه برای جلوگیری از عرضه این گونه محصولات، اطلاع رسانی به مردم و بالا بردن سطح آگاهی آنها در این زمینه است.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نیز همسو با این مهم، تاکنون  مصاحبه های متعددی را در رسانه های کشور منتشر کرده است.

به گفته وی، در صورت مشاهده فروش و عرضه مکمل ها به عناوین مختلف، با جایگاه مربوط برخورد و به طور قطع این مسئله در امتیاز دهی به آن  اثرگذار خواهد شد.

عربعلی تاکید کرد: در صورت تکرار فروش مکمل در جایگاه، این موضوع در کمیته تخلفات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بررسی می شود.

وی افزود: هیچ کدام از مواردی که به عنوان فواید مکمل های سوخت عنوان می شوند، برای سازمان ملی استاندارد نیز اثبات نشده است.

وی فعالیت سامانه 09627 شرکت ملی پخش را پل ارتباطی این شرکت با مردم خواند و گفت: وظیفه این سامانه رسیدگی به هرگونه ابهام، شکایت و یا پرسش در زمینه جایگاه ها، کارت سوخت و فرآورده های نفتی است؛ به گونه ای که مسائل مطرح شده از سوی افراد را ظرف 72 ساعت پیگیری و نتیجه را به آنها اعلام  می کند.

منبع: www.skena.ir