طرح آزمون دیسپنسرهای جایگاه CNG در رشت اجرایی شد

Author:

مدیرکل استاندارد استان گیلان با بیان اینکه طرح آزمون دیسپنسرهای جایگاه CNG در رشت اجرا شد گفت: این طرح برای نخستین بار به‌طور پایلوت کشوری در رشت اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، داریوش اشکانی‌پور صبح امروز در جریان  افتتاح طرح آزمون دوره‌ای دیسپنسر‌های جایگاه CNG در رشت اظهار داشت: این طرح به‌صورت پایلوت کشوری در استان گیلان و شهرستان رشت برگزار می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان گیلان اجرای این طرح را برای نخستین بار در کشور عنوان کرد و افزود: این طرح به‌منظور ارتقاء استاندارد سوختگیری در جایگاه‌های CNG اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح آزمایشی آزمون دوره‌ای دیسپنسرهای جایگاه‌های CNG توسط آزمایشگاه شرکت پویندگان بهبود کیفیت و از سوی مرکز ملی اندازه‌شناسی، اوزان و مقیاس‌های سازمان ملی استاندارد تأیید صلاحیت شده است.

اشکانی‌پور با تاکید بر اینکه طرح مذکور تحولی مطلوب در راستای استانداردسازی میزان و تعرفه در سوختگیری است تصریح کرد: طرح آزمون دیسپنسرهای جایگاه CNG در کمیت و کیفیت سوختگیری موثر است.

مدیرکل استاندارد استان گیلان ابراز داشت: پس از اتمام طرح پایلوت براساس دستور‌العمل‌ در این طرح حداقل سالی دو بار کلیه دیسپنسرهای جایگاه‌های CNG کشور مورد آزمون دوره‌ای قرار می‌گیرند.

 اشکانی‌پور با تاکید بر اینکه در صورت صحت عملکرد جایگاه‌ها در آزمون مذکور گواهی برچسب آزمون بر روی دیسپنسرهای جایگاه نصب می‌شود بیان کرد: با اجرای این طرح از کم فروشی در جایگاه‌های CNG جلوگیری می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه به‌طور قطع آزمون دوره‌ای دیسپنسرهای CNG تأثیر به‌سزایی در سلامت داد و ستد عمومی و استانداردسازی جایگاه‌های CNG دارد افزود: این طرح پس از اتمام طرح پایلوت در تمامی کشور اجرا می‌شود.

اشکانی‌پور با بیان اینکه تأیید دیسپنسرهای جایگاه‌ها از مزیت‌های این طرح است خاطرنشان کرد: اجرای این طرح اطمینان خاطر مصرف کنندگان گاز CNG و رضایتمدی دستگاه‌های نظارتی نظیر سازمان تعزیرات حکومتی را به دنبال دارد. 

مدیرکل استاندارد استان گیلان تاکید کرد: در حال حاضر استاندارد‌سازی کلیه جایگاه‌های CNG با استفاده از خدمات شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده است.

وی با بیان اینکه این طرح با رویکرد ارتقاء کیفیت و پایش استمرار کیفیت جایگاه از نظر ایمنی در استان اجرا می‌شود گفت: این طرح برای نخستین بار در سطح کشور با محوریت اداره کل استاندارد استان گیلان و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان در جایگاه CNG مکتب القرآن رشت برگزار شد.

منبع: www.tasnimnews.com