صرفه جویی 88 میلیون لیتر بنزین در چهارمحال و بختیاری

Author:

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی چهارمحال و بختیاری گفت: با توسعه و گسترش عرضه گاز فشرده CNG به عنوان انرژی پاک، میزان صرفه جویی در مصرف بنزین در استان به افزون بر 88 میلیون لیتر رسیده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری، مجتبی سرداری افزود: در سال 95 حدود 88 میلیون و 134 هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده CNG در سطح استان عرضه شده است که به ازای این مقدار مصرف گاز،حدود 88 میلیون لیتر بنزین در استان صرفه جویی شده است.
وی از مصرف 15 میلیون و 251 هزار متر مکعب گاز طبیعی فشرده در استان در دوماهه نخست امسال تصریح کرد: این میزان مصرف انرژِی پاک نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل 5 درصد رشد داشته است.
مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اولویت قرارگرفتن استاندارد سازی جایگاه های عرضه کننده CNG زیر پوشش استان افزود: بیش از 83 درصد از جایگاههای CNG بطور کامل استاندارد سازی شده است.
سرداری همچنین از اجرای عملیات عمرانی و نصب تجهیزات جایگاه سوخت ‘ دشتک ‘ شهرستان اردل در امسال خبر داد و توضیح داد: جایگاه CNG شهر جونقان نیز با دریافت تاییدیه های لازم در دست احداث می باشد.
چهارمحال و بختیاری با قرارگرفتن بین دو استان صنعتی خوزستان و اصفهان در چندین محور مواصلاتی بیشترین تردد خودروی سنگین و سبک را دارد.

منبع: www.moroornews.com