شمار جایگاه‌های CNG به 2400 باب می‌رسد

Author:
کیمیا پرس: شمار جایگاه‌های سی‌ان‌جی کشور پارسال به دو هزار و 380 جایگاه رسید که با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته به‌زودی شاهد فعالیت دو هزار و 400 جایگاه عرضه سوخت سی‌ان‌جی در کشور خواهیم بود.

به گزارش کیمیا پرس، علی مهرابی در بازدید از بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: امسال شاهد راه‌اندازی 70 جایگاه سی‌ان‌جی در کشور خواهیم بود.
وی افزود: پارسال پرداخت الکترونیکی قیمت سی‌ان‌جی را به صورت پایلوت در جایگاه شهریار اجرایی کردیم اما با برآوردهای بانک عامل هزینه‌ها بسیار بالا رفت که با طرح جدید به دنبال کاهش هزینه‌ها هستیم.
مدیریت طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به حضور شرکت فولکس واگن در کشور برای ساخت خودروی سی‌ان‌جی منطبق با اقلیم ایران خبر داد و گفت: از سال گذشته مذاکرات با این شرکت انجام شده و فروردین امسال این شرکت آلمانی با ورود تجهیزات، کار نمونه‌برداری از گاز چند شهر بزرگ تهران، شیراز، اهواز و تبریز را انجام داده تا شرایط برای ساخت خودروی پایه گازسوز با قیمت مناسب برای قشر متوسط جامعه با کیفیت بالا فراهم شود.
مهرابی در پایان از اقدام‌های اولیه برای واگذاری برند به 12 شرکت تأییدشده برای ساخت جایگاه سی‌ان‌جی خبر داد و افزود: به محض تصویب قیمت و برخی کارهای اجرایی، این شرکت‌ها فعالیتشان را آغاز خواهند کرد.

منبع: www.kimyapress.ir