سیلندر گاز خودروهای عمومی از موارد معاینات فنی است

Author:

 

مدیرکل استاندارد البرز گفت: با همکاری‌های صورت گرفته با معاونت عمرانی و اداره‌کل فنی استانداری البرز، مقرر شده سیلندرهای گاز خودروهای حمل‌ونقل عمومی از موارد معاینه فنی محسوب شود و این کنترل‌ و نظارت‌ها به صورت مستمر انجام پذیرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی CNG کشور به نقل از خبرگزاری تسنیم، فتانه شکراللهی با اشاره به برنامه‌های اصلی که در دستور کار اداره‌ کل استاندارد استان البرز قرار گرفته، اظهار داشت: اولویت‌های اصلی این اداره، کنترل و نظارت بر فرآورده‌های مشمول استاندارد اجباری است که به صورت مستمر انجام می‌شود.

 

وی افزود: در ابتدای سال 94 نیز کنترل و بازرسی بر روی خودروهای دوگانه‌سوز که در حوزه حمل و نقل عمومی قرار دارند، انجام شد و بر این اساس این خودروها باید دارای شرایط خاصی باشند که 650 خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل استاندارد استان البرز خاطرنشان کرد: با همکاری‌های صورت گرفته با معاونت عمرانی و اداره‌کل فنی استانداری البرز، مقرر شده سیلندرهای گاز این خودروها نیز از موارد معاینات فنی محسوب  شود و این کنترل‌ و نظارت‌ها به صورت مستمر انجام پذیرد.

وی یادآور شد: همچنین کنترل و بازرسی جایگاه‌های سوخت CNG نیز توسط سازمان استاندارد انجام می‌شود و این امری است که از مهرماه 93 بر عهده سازمان نهاده شده است و به صورت جدی این کار در حال انجام است.

شکراللهی خاطرنشان کرد: در این راستا عدم انطباق‌ها به شرکت‌های بهره بردار یا مالکان آن اعلام شده و آنان نیز برای رفع این موارد تلاش می‌کنند و ادامه این روند به صورت جدی انجام می‌شود.

منبع: www.ircng.ir