سوخت CNG جایگزین دیزل می‌شود

Author:

این خودروساز به منظور جبران خسارات ناشی از فروش خودروهای دیزلی شرکت مادر قصد دارد فناوری CNG را در خودروهای تولیدی جایگزین فناوری دیزل کند.

 به گزارش اخبار خودرو ،رئیس شرکت خودروساز اسپانیایی سئات (SEAT) که اکنون بخشی از گروه فولکس واگن، بزرگ‌ترین گروه خودروسازی فعلی جهانی و متشکل از دوازده برند، از جمله فولکس‌واگن، آئودی، پورشه و سئات است، روز شنبه در فرانکفورت آلمان اعلام کرد که گاز فشرده طبیعی (CNG) را سوخت جایگزین برای دیزل می داند.
لوکا د می‌ئو مدیر عامل سئات که در واقع بخش اسپانیایی فولکس واگن به شمار می‌آید، روز شنبه ضمن گفت‌وگویی مفصل با نشریه آلمانی Automobilwoche (یا «اتومبیل هفتگی» که مشروح آن امروز، دوشنبه ۲۴ ژوئیه منتشر می‌شود) گفت که این خودروساز به منظور جبران خسارات ناشی از فروش خودروهای دیزلی شرکت مادر قصد دارد فناوری CNG را در خودروهای تولیدی جایگزین فناوری دیزل کند. مدیر عامل ۵۰ ساله سئات که در میلان ایتالیا متولد شده و در دانشگاه گالیله پیسکارا تحصیل کرده و سال‌ها از جمله در سمت عضو هیات مدیره فروش و بازاریابی آئودی، مدیر تولید رنو و مدیریت واحد لکسوس اروپا در تویوتا کار کرده است، در این مصاحبه گفت: «ما باید یک راه حل منطقی در اختیار مشتریان بگذاریم. بحث و جدل در مورد دیزل ادامه دارد و به همین دلیل لازم است گزینه‌های دیگر را در نظر بگیریم.» به گفته دی می‌ئو با آنکه که سثات، برند و شرکتی که فولکس‌واگن در سال ۱۹۸۶ خریداری کرد، کمتر از شرکت‌های تولیدکننده خودروهای پریمیوم (مانند آئودی) تحت تاثیر ماجرای دیزل قرار گرفته است اما هنوز هم باید تحولات بازار در این حوزه را با دقت زیر نظر بگیرد. او گفت: «اگر شهردار بارسلونا تصمیم به بستن مرکز شهر به روی خودروهای با سوخت دیزل یورو-۶ بگیرد، مشتری‌های ما احتمالا دیگر اتومبیل دیزل خریداری نخواهند کرد.» لوتز مِشکه مدیر مالی شرکت خواهر سئات، شرکت پورشه، نیز در این مصاحبه با نشریه آلمانی شرکت داشت و گفت که بحث در مورد آینده‌ای بدون خودروی دیزلی در جریان است.وی بیان کرد: «در این بخش از بازار که فعالیت می‌کنیم، جواب‌های مناسبی از هیبرید های پلاگین و پیشرانه‌های صرفا الکتریکی گرفته‌ایم. چرا باید من نگران باشم؟»
منبع: رویترز