سطح ایمنی جایگاه‌های CNG زنجان افزایش می‌یابد

Author:

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان:
سطح ایمنی جایگاه‌های CNG زنجان افزایش می‌یابد
عصرخودرو: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان با اشاره به لزوم خدمت رسانی مطلوب به مسافران در روز‌های پایان سال و نوروز گفت: برنامه‌های ویژه نوروزی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی زنجان در راستای خدمت‌رسانی به مسافران اجرا می‌شود.

56500 Page CNG1به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از تسنیم، علی‌اصغر عباسی با اشاره به مهمترین اقدامات بخش سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان اظهار داشت: افزایش سطح آمادگی جایگاه‌ها، آموزش اپراتورها و ممنوعیت فعالیت اپراتور‌های فاقد گواهینامه اپراتوری، افزایش سطح ایمنی ولزوم بازرسی جایگاه‌ها از جمله اقدامات این اداره در اسفند ماه است.
افزایش سطح ایمنی در جایگاه‌های  CNG
وی با اشاره به لزوم افزایش سطح ایمنی در جایگاه‌های CNG  تصریح کرد: لازم است  انجام بازرسی جایگاه‌ها توسط شرکت‌های دارای صلاحیت از سوی سازمان استاندارد انجام شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در راستای افزایش  سطح ایمنی در جایگاه های CNG ابراز کرد: در راستای اجرای اطلاعیه صادره از سوی مدیریت طرح CNG و سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی جلسه‌ای مشترک با حضور نمایندگان شرکت ملی پخش منطقه‌ای زنجان – مدیریت بحران استانداری- شهرداران  وسایر ادارات تابعه برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه موانع موجود در این زمینه بررسی و شناسایی شده و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

انجام بازرسی جایگاه‌های سوخت CNG

عباسی خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شده است جایگاه‌هایی که تاکنون هزینه‌های مربوط به بازرسی جایگاه‌ها را واریز نکرده‌اند در اسرع وقت و مطابق با هزینه‌های اعلام شده از سوی سازمان ملی استاندارد اقدام کنند.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از 25 درصد از تعداد کل جایگاه‌های CNG استان توسط شرکت‌های یاد شده مورد بازدید و بازرسی قرار گرفته‌اند.

مدیر‌عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان با اشاره به لزوم آموزش اپراتور‌های جایگاه‌های CNG عنوان کرد:  در راستای اجرای اطلاعیه صادره از سوی مدیریت CNG در مورد لزوم آموزش اپراتور‌های جایگاه‌های CNG و ممنوعیت فعالیت اپراتور‌های فاقد گواهینامه معتبر اپراتوری دوره آموزشی برگزار شد.

برگزاری دوره آموزشی جایگاه‌های CNG

وی عنوان کرد: دوره آموزشی اپراتور‌های جایگاه‌های CNG از روز 29 بهمن ماه سال جاری آغاز و به مدت 4 روز با حضور 15 نفر از اپراتور‌های فاقد گواهینامه جایگاه‌های CNG  استان برگزار شده است.

عباسی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروزی و آغاز سفر‌های نوروزی جهت افزایش سطح آمادگی جایگاه‌های CNG در ارائه هر چه بهتر خدمات به مسافرین نوروزی و جلوگیری از تعطیلات جایگاه‌ها تصمیماتی با حضور مسئولان ذی‌ربط برگزار شده است.

وی ابراز کرد: در این باره با حضور شهرداران، مدیر شرکت گاز، نماینده نیروی انتظامی و معاون عمرانی استاندار مسائل و مشکلات بررسی و راهکارهای اجرایی برای حل آنها تبیین شده است.

مدیر‌عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: با توجه به بالا رفتن میزان مصرف سوخت بنزین و CNG در استان در ایام نوروز تدابیر لازم درباره چگونگی نظارت‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به برگزاری طرح گلگشت نوروزی در ایام نوروز سال 94 گفت: در راستای مرحله اول طرح گلگشت نوروزی از همه جایگاه‌های CNG در سطح استان با اولویت جایگا‌ه‌های بین شهری از طرف کارکنان شرکت ملی پخش بازدید می‌شود.

رشد 6 درصدی مصرف CNG نسبت به سال گذشته

عباسی خاطرنشان کرد: میزان مصرف سوخت جایگاه‌های CNG استان در 11 ماهه امسال 122 میلیون متر مکعب بوده است که این میزان رشد 6 درصدی نسبت به سال گذشته دارد.

وی تصریح کرد: مصرف سوخت CNG در ایام نوروز افزایش می‌یابد که تدابیری  مستمر برای جلوگیری از ایجاد مشکل در این زمینه اخذ شده است.

مدیر‌عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان مطرح کرد: بازرسی‌های انجام شده در قالب تشکیل اکیپ‌ها انجام شده و از جایگاه‌های CNG بازدید وبازرسی به عمل می‌آید که به جایگاه داران نواقص موجود ابلاغ شده و مقررشده است نواقص موجود تا زمان مرحله دوم گلگشت برطرف شود.

استاندارد سازی عملیات اندازه‌گیری جایگاه‌های CNG

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده اجرای دستور العمل استاندارد سازی عملیات اندازه گیری جایگاه‌های CNG است.

عباسی افزود: در راستای اجرای دستور العمل استاندارد سازی عملیات اندازه‌گیری جایگاه‌های CNG ابلاغ شده از سوی اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی وزارت نفت و تاکید مدیریت طرح CNG درباره لزوم تبدیل واحد فروش جایگاه‌های CNG به حالت جرمی واحد فروش تنها جایگاه CNG منطقه که فروش آن به صورت حجمی بود تغییر و واحد فروش آن به حالت جرمی تبدیل شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر واحد فروش همه جایگاه‌های CNG استان به صورت جرمی بوده و دیسپنسر همه جایگاه‌ها پس از انجام کالیبراسیون توسط شرکت‌های مجری و نظارت واحد CNG منطقه، کالیبره و پلمپ شده است.

 

منبع: www.tnews.ir