ستاره خلیج فارس به موقع به مدار می‌آید/بنزین کل کشور یورو 4 می‌شود

Author:

 

کاظمی با اشاره به اینکه در زمینه تولید بنزین در کشور مشکلی نداریم، اظهار داشت: با وارد مدار شدن ستاره خلیج فارس کل بنزین توزیعی کشور یورو 4 شده و صادرات نیز خواهیم داشت.
  

به گزارش نفت نیوز؛ مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص دلیل تاخیر در راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: وضعیت پیشرفت این پالایشگاه در حد مطلوبی است و با به مدار آمدن آن به صادرات بنزین می‌رسیم.

کاظمی افزود: طی سال 93 با افزایش تولید در 9 پالایشگاه داخل کشور وضعیت بنزین به لحاظ کمی و کیفی افزایش مطلوبی داشته بطوری که طی سال 92، 10 میلیون لیتر واردات داشتیم اما در سال 93 این میزان به 4.5 میلیون بشکه کاهش یافت.

وی با اشاره به اینکه در زمینه تولید بنزین در کشور مشکلی نداریم، اظهار داشت: با وراد مدار شدن ستاره خلیج فارس کل بنزین توزیعی کشور یورو 4 شده و ضمن اینکه صادرات نیز خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر خط دوم پالایشگاه بندرعباس به تهران در حال طراحی واجراست که در این صورت کل محصولات پالایشگاه ستاره خلیج فارس در داخل کشور مصرف شده و از پالایشگاه های آبادان و بندرعباس نیز صادرات خواهیم داشت.  

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره برنامه ارتقای بنزین به یورو 5 نیز گفت: کیفیت بنزین یورو 4 و 5 با هم تفاوتی ندارند به طوری که حداکثر گوگرد یورو4، 49 PPM  و یورو 5، 10 PPM  ، میزان بنزن یورو4، یک یا کوچکتر از یک و این میزان در یورو 5 کوچکتر از یک و میزان آروماتیک هر دو یکی است.
انتهای پیام

 

منبع