روزانه ۵۸۵ هزار مترمکعب گاز در جایگاه‌های CNG قزوین توزیع می‌شود

Author:

 

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین:

روزانه ۵۸۵ هزار مترمکعب گاز در جایگاه‌های CNG قزوین توزیع می‌شود

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در جایگاه‌های CNG سطح استان قزوین به‌صورت میانگین، روزانه ۵۸۵ هزار مترمکعب گاز برای تأمین سوخت خودروها توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان، فتحعلی نجفی دراین‌باره اظهار کرد: هم‌اکنون 57 جایگاه CNG در استان قزوین وجود دارد که با توجه به جمعیت استان در مقایسه با سرانه کشوری از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار است.

 

وی با اشاره به عرضه مستمر و بدون وقفه گاز از طریق جایگاه‌های توزیع گاز در سال جاری از توزیع روزانه 585 هزار مترمکعب گاز در جایگاه‌های CNG خبر داد .

نجفی توضیح داد‌: در استان قزوین به ازای هر 21 هزار نفر 1 جایگاه CNG وجود دارد، درحالی‌که این نسبت در متوسط کشوری بالای 30 هزار نفر است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در ادامه بیان کرد: از مجموع 57 جایگاه  CNGدر استان در حال حاضر 6 جایگاه به دلایلی همچون مشکلات فنی، ارتقای ظرفیت و برخی تخلفات فعال نیستند که امیدواریم در اسرع وقت به شبکه توزیع متصل شوند.

نجفی یادآور شد: مزیت‌هایی همچون آلایندگی کمتر و قیمت مناسب‌تر سبب شده است که بهره‌گیری مردم از گاز طبیعی نه‌تنها به‌عنوان سوخت خودروها، بلکه در صنایع و سایر شئون زندگی روزمره نیز رو به افزایش باشد که این موضوع نقش گاز را به‌عنوان محور و پیشران توسعه در کشور روزبه‌روز بیشتر مطرح می‌کند.

منبع: عصرخودرو