رشد مصرف CNG در سال جاری

Author:

 

معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورده نفتی با اشاره به اینکه مصرف CNG در سال‌جاری به 20 تا 21 میلیون مترمکعب در روز رسیده است،گفت: پیش‌بینی می‌شود شاهد رشد 5درصدی مصرف CNG در کشور باشیم.

به گزارش ایران اسلامی، منصور ریاحی معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورده نفتی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به مصوبه هیئت دولت در خصوص کاهش قیمت هر کیلو CNG از ۶۰۰ تومان به ۵۰۰ تومان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به تصمیم دولت هم اکنون قیمت CNG به یک سوم قیمت بنزین رسیده است و با توجه به جذابیت و کاهش قیمت استقبال کردم برای استفاده از CNG افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: مصرف CNG در سال ۹۲ حدود ۱۸.۳ میلیون مترمکعب در روز ، در سال ۹۳ چیزی حدود ۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب بوده است این در حالی است که مصرف CNGدر سال ۹۴ به ۲۰ تا ۲۱ میلیون مترمکعب در روز رسیده است بنابراین پیش‌بینی می‌شود شاهد رشد ۵درصدی مصرف CNG در کشور باشیم.

ریاحی خاطرنشان کرد: اگر بحث یکسان‌سازی قیمت‌ها را دنبال نمی‌کردیم الان مصرف بنزین رشد بالای ۸ درصدی را به ثبت می‌رسانید. یکی از مولفه‌های تاثیرگذار در کنترل مصرف قیمت بود بنابراین رشد مصرف بنزین با این تعادل قیمت به بالای ۵درصد نرسد.

معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورده نفتی تصریح کرد: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران فضایی را ایجاد کرده و آماده سوخت‌‎رسانی به مردم در شرایط سخت است. این شرکت با اعزام گروهای متناوب نظارت و کنترل در کل مجاری عرضه را برعهده دارد و هموطنان در این زمینه نباید نگرانی داشته باشند چرا عرضه بنزین در مجاری مسیرهای مسافرتی به اندازه کافی ذخیره شده است.

 

ریاحی یادآور شد: مدیریت طرحهای CNG موضوع کارمزد ویژه وجایگاهها را پیگیر بوده و این موضوع هم اکنون در شورای اقتصاد در حال بررسی است.

منبع: www.iraneslaminews.com