درخواست وزیر نفت برای تولید خودروهای پایه گازسوز

Author:

مدیر طرح احداث جایگاه‌های گاز طبیعی فشرده (CNG) از ارسال نامه‌ای توسط وزیر نفت به وزیر صنعت برای تولید خودروهای پایه گازسوز توسط خودروسازان داخلی خبر داد.

 

علی محرابی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تمایل شرکتهای خارجی برای ساخت خودروهای پایه گازسوز برای ایران اظهار کرد: شرکتهای خارجی آمادگی خود را برای تولید خودروهای گازسوز اعلام کرده‌اند و در این راستا شرکت فولکس واگن آلمان تقاضا کرد که گاز ما را مورد مطالعه قرار دهند و به آنها مجوز داده شد به شهرهای مختلف از جمله تهران و چند شهر بزرگ دیگر بروند و نمونه گاز بگیرند.

وی با بیان اینکه خودروسازهای داخلی هم لازم است خودروهای پایه گازسوز تولید کنند، افزود: در این راستا حدود ٢٠ روز پیش وزیر نفت نامهای به وزیر صنعت ارسال کرده است و از وزیر صنعت خواسته که در این زمینه اقدام جدی صورت گیرد.

ادامه مذاکره برای راه‌اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی بهای CNG

مدیر طرح احداث جایگاه‌های گاز طبیعی فشرده (CNG) در ادامه با اشاره به راه‌اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی بهای CNG اظهار کرد: بانکی که در این زمینه قبلا صحبت کرده بودیم اقدام موثری انجام نداد با دو بانک دیگر وارد مذاکره شده‌ایم.

از آن‌جایی که این بانک‌ها ابتدا باید سرمایه‌گذاری کنند، معمولا با احتیاط عمل میکنند به همین دلیل این موضوع یک فرآیند زمانبر است. امیدواریم این موضوع به نتیجه برسد. زیرا راه‌اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی از دو جنبه حائز اهمیت است. نخست آنکه پرداخت توسط شهروندان آسان میشود و از سوی دیگر اگر پرداخت به صورت الکترونیکی انجام شود، به دو حساب میرود. حساب نخست کارمزد جایگاه دار و حساب دیگر حسابی است که میتوانید پولها را در آنها بلوکه کنیم که از طریق آن قبض گاز جایگاه را پرداخت کنیم.

منبع: www.tnews.ir