خودروسازان پول قطعه‌سازان را بدهند

Author:

 

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور از دو خودروساز بزرگ داخلی خواست با استفاده از منابع حاصل از طرح تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید خودرو، بدهی معوق 2500 میلیارد تومانی قطعه‌سازان را پرداخت کنند.

به گزارش مجله صنعت CNG به نقل از اقتصادآنلاین، آرش محبی‌نژاد اظهار کرد: طرح تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید خودرو به منزله مسکن مقطعی برای صنعت خودرو بوده و باعث تحریک مقطعی تقاضا در این صنعت شد.

وی با بیان اینکه با این حال فراتر از این اقدامات مقطعی، در میان و بلندمدت باید طرح اعتلای صنعت خودرو اجرایی شود، خاطرنشان کرد: طرح اعتلای صنعت خودرو به وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجلس شورای اسلامی ارائه شده و آماده اجراست.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور ادامه داد: با توجه به پایان یافتن طرح پرداخت تسهیلات خرید خودرو، امیدواریم بانک مرکزی به تعهدات خود عمل کرده و خودروسازان نیز حداقل 80 درصد منابع حاصل از این طرح را صرف پرداخت مطالبات قطعه‌سازان کنند.

وی افزود: در حال حاضر کل مطالبات خودروسازان از قطعه‌سازان حدود 4500 میلیارد تومان است که 2500 میلیارد تومان آن مربوط به مطالبات معوق و انباشته شده قطعه‌سازان است.

محبی‌نژاد با بیان اینکه طرح تسهیلات خرید خودرو به منزله یک مسکن مقطعی بوده و مشکلات صنعت خودرو همچنان باقی مانده است، تصریح کرد: اگر طرح اصلاح زیربنای صنعت خودرو اجرایی نشود بحران این صنعت با شدت و عمق بیشتری مجددا بروز خواهد کرد.

منبع: www.cngmag.ir