جایگاه CNG ولی عصر لنگرود افتتاح شد

Author:

رشت- جایگاه اختصاصی CNG ولی عصر شهرستان لنگرود مصادف با چهارمین روز از دهه فجر ، با حضور جمعی از مسئولین استانی و محلی افتتاح شد .

به گزارش قدس آنلاین به نقل از  روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان، علی اصغر عباسی، مدیر شرکت پخش و فرآورده های نفتی گیلان ، با راه اندازی جایگاه دومنظوره CNG ولی عصر در شهرستان لنگرود شمار جایگاههای  CNG استان گیلان به ۹۹ باب رسید .

علی اصغر عباسی  افزود : « جایگاه ولی عصر لنگرود در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع با سه سکو و شش نازل فعال و هزینه ای بالغ بر دو میلیارد تومان توسط بخش خصوصی احداث شد که علاوه برامکان سوخترسانی به ۱۵۰۰ اتومبیل به طور متوسط طی ۲۴ ساعت اشتغالزایی شش نفر را نیز به طور مستقیم درپی دارد . »

وی ادامه داد : « این جایگاه به عنوان بیستمین جایگاه CNG ناحیه لاهیجان و سومین جایگاه CNG شهر لنگرود می باشدکه با افتتاح آن ظرفیت سوخترسانی ناحیه لاهیجان متشکل از شهرهای لاهیجان ، آستانه اشرفیه ، لنگرود ، بندرکیاشهر و سیاهکل  به ۲۰ هزار و ۴۲۵ متر مکعب بر ساعت رسید . »

مدیر منطقه همچنین مصرف روزانه CNG  دراستان گیلان را ۹۳۰ هزار متر مکعب عنوان کرد و افزود : « با این میزان مصرف CNG   در سطح استان ، ۹۱۰ هزار لیتر بنزین به طور روزانه صرفه جوئی می شود. »

وی تعداد جایگاههای کل کشور را دو هزار و ۴۲۵ باب عنوان کرد و گفت :« این تعداد جایگاه ظرفیت سوخترسانی به میزان ۴۱ میلیون متر مکعب CNG را درسطح کشور فراهم کرده است .»

گفتنی است که جایگاه ولی عصر لنگرود نود و نهمین جایگاه CNG  در استان گیلان می باشد که در 29 مهرماه در مدار بهره برداری قرار گرفت با حضور فرماندار لنگرود و جمعی از مسئولان به طور رسمی افتتاح شد .

منبع: WWW.qudsonline.ir