جایگاه‌های سوخت CNG اراک به منظور استانداردسازی اورهال شد

Author:

سرپرست مدیریت حمل و نقل شهرداری اراک با اشاره به اهمیت استانداردسازی جایگاه‌های سوخت گفت: جایگاه‌های سوخت CNG اراک اورهال شدند و درحال حاضر بیش از ۳۹۰۰ دستگاه خودرو در زمینه ارائه خدمات حمل و نقل عمومی در اراک فعال هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری اراک، سیداحمد میرمحمدی با اشاره به گزارش عملکرد سه ماهه سوم امسال سازمان مدیریت حمل و نقل اظهار داشت: سازمان مدیریت حمل و نقل بار با 157 دستگاه اتوبوس فعال، 2 هزار و 520 دستگاه تاکسی، 412 دستگاه تاکسی موقت و یک هزار و 53 دستگاه خودرو آژانسی کار خدمات حمل و نقل عمومی را به شهروندان ارائه می‌کند.

وی افزود: در واحدهای مختلف اداری و اجرایی اقداماتی مانند 36 مورد نقل و انتقالات تاکسی، 56 فقره تشکیل پرونده خودروهای آژانسی، 25 فقره صدور پروانه بهره‌برداری، 239 فقره تعویض کارنامه مالکیت تاکسی، 19 مورد صدور کارنامه کمکی، 32 مورد تعویض کارنامه کمکی، 72 فقره صدور کارت ویژه، هزار و 960 مورد ثبت و صدور مرخصی برای رانندگان، 32 مورد معرفی به‌منظور فعالیت در تاکسی‌های بی‌سیم، 36 مورد تبدیل به احسن تاکسی‌های فرسوده و جایگزینی آنها با سمند و پژو انجام می‌گیرد.

سرپرست مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک با اشاره به عملکرد واحد اتوبوسرانی گفت: با توجه به فرسودگی اتوبوس‌های شهری و پیگیری‌های انجام شده در بخش نوسازی و بهسازی اتوبوس‌ها، در قراردادی با شرکت اسکانیا (عقاب افشان) تعداد 13 دستگاه اتوبوس با سوخت پاک به ناوگان عظیم اتوبوسرانی اضافه شده و تا پایان سال تعداد آنها به 50 دستگاه می‌رسد.

میرمحمدی تصریح کرد: تعداد 46 دستگاه سرپناه با توجه به فرسوده شدن و یا نداشتن در مسیرهای شهرک قدس، رودکی، کوی علی‌ابن ابیطالب و شهرک ابوالفضل (ع) جانمایی و نصب شده، همچنین مرمت و بازسازی تعداد 10 دستگاه سرپناه انجام و اطلاعات مربوط به سوخت 117 دستگاه اتوبوس در سامانه ستاد سوخت ثبت شده است.           

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در سه ماهه سوم امسال در سازمان مدیریت حمل و نقل و مسافر شهرداری اراک انجام شده اورهال جایگاه سوخت CNG با توجه به حساسیت موضوع و استانداردسازی جایگاه‌ها است که قسمتی از اورهال جایگاه انجام و مابقی آن در حال انجام است.

منبع: www.tasnimnews.com