توسعه سی ان جی نیاز اساسی کشور است

Author:

 

به گزارش خبرخودرو ، دبیر انجمن صنفی CNG با اشاره به تغییر نرخ سی ان جی در جایگاه ها گفت : شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام نموده تا قیمت سی ان جی از 450 تومان به 414 تومان در هر متر مکعب کاهش یابد و براساس کیلوگرم نیز به قیمت 600 تومان در هر کیلو عرضه شود.

علیرضا پوررضا در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص نرخ کارمزد جایگاه داران اظهار داشت : در حال حاضر کارمزد جایگاه داران خصوصی 80 تومان و جایگاه های عمومی و دولتی 70 تومان است.

وی افزود: هم اکنون نرخ کارمزد در کلان شهرها 140 تومان و برای شهرهای کوچک 120 تومان در نظر گرفته شده است.

دبیر انجمن صنفی سی ان جی در خصوص جایگاه های فعال در کشور گفت: در حال حاضر حدود 30 درصد از ظرفیت جایگاه ها در کشور فعال است و همچنین به دلیل تفاوت قیمت گاز سی ان جی و بنزین تمایل افراد برای گازسوز کردن خودروها افزایش نداشته است.

پوررضا خاطرنشان کرد : در حال حاضر مصرف سی ان جی یک نیاز اساسی در کشور است و دولت نیز باید به این موضوع اهمیت دهد و باید طرح هایی که توسط انجمن سی ان جی کارشناسی شده اجرایی گردد تا بتوان مصرف سی ان جی را در کشور افزایش داد.

وی تصریح کرد : با توجه به بهره برداری از پروژه گاز 12 پارس جنوبی ، میزان تولید گاز تا پایان سال به 100 میلیون متر مکعب می رسد که امکان ذخیره سازی آن وجود ندارد و در صورت تولید باید مصرف گردد .

دبیر انجمن صنفی سی ان جی اظهار داشت: همچنین افزایش مصرف گاز باعث کاهش آلودگی هوا خواهد شد و گردشی نیز در اقتصاد ایجاد خواهد کرد.

پوررضا گفت : در حال حاضر صنعت سی ان جی به خوداتکایی رسیده و نیازی به کشورهای دیگر نیست به طوری که اشتغال در این بخش به حدود 25 تا30 هزار رسیده است و در این راستا به هر میزان استفاده از سی ان جی افزایش یابد اشتغالزایی و رونق در صنعت داخلی افزایش خواهد یافت و آلودگی کاهش خواهد داشت.

منبع: www.tnews.ir