تحقق فعالیت ٢٣٤٢ جایگاه CNG در کشور تا پایان امسال

Author:

 

 • شمار جایگاههای عرضه سی ان جی تا پایان امسال به ٢٣٤٢ باب افزایش خواهد یافت.
 • مدیر طرح احداث جایگاههای سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان این که احداث ١٤٠ باب جایگاه سی ان جی در دستور کار قرار دارد، به خبرنگار شانا، گفت: تا پایان امسال ٨٠ جایگاه به جایگاههای سی ان جی فعال کشور افزوده خواهد شد و شمار آنها به دو هزار و ٣٤٢ باب خواهد رسید.

  به گفته امیر وکیل زاده هم اکنون ٢٢٨٧ جایگاه سی ان جی در کشور فعالیت می کنند که ٢٥ باب آن امسال تاکنون به بهره برداری رسیده است.

  وی شمار جایگاههای سی ان جی فعال تا پایان سال گذشته را ٢٢٦٢ باب اعلام کرد و گفت: با تکمیل زنجیره ٨٠ باب جایگاه سی ان جی تا پایان امسال، شمار کلی این جایگاهها به ٢٣٤٢ باب خواهد رسید.

  مدیر طرح احداث جایگاههای سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در پاسخ به این سئوال که ساخت جایگاههای سی ان جی در کشور از برنامه عقب است یا خیر، به شانا گفت: هم اکنون روزانه نزدیک به ٢٠ میلیون مترمکعب سی ان جی در کشور عرضه و مصرف می شود؛ این در حالی است که ظرفیت عرضه دو برابری این سوخت پاک وجود دارد.

  به گفته وی هم اکنون در هر ساعت نزدیک به ٢,٦ میلیون مترمکعب سی ان جی در جایگاههای کشور عرضه می شود.

  وکیل زاده ساعت کارکرد کنونی کمپرسورهای جایگاههای سی ان جی را ٧,٥ ساعت اعلام و اظهار کرد: این ساعت کارکرد تا ١٤ ساعت قابل افزایش است؛ بنابراین به لحاظ جایگاه به جز در برخی کلانشهرها مثل تهران، کمبود قابل توجهی احساس نمی شود.

  وی ادامه داد: کمبود زمین مناسب احداث جایگاه در نقاط پر تردد و گرانی آن، موضوع مهمی است که ساخت جایگاه سی ان جی را در کلانشهرهایی مثل تهران یا مشهد سخت کرده است.

  مدیر طرح احداث جایگاههای سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، تصریح کرد: برای مثال در شهری مانند تهران بنابر دلایل اخیر (زمین و گرانی آن) کمبود جایگاه تنها در نقاط مرکزی، شمال و غرب آن محسوس است.

  مدیر طرح احداث جایگاههای سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، تاکید کرد: ساخت و توسعه جایگاههای سی ان جی متناسب با شرائط پیش رفته است. ضمن آن که این آمادگی وجود دارد تا با معرفی زمین مناسب (به لحاظ موقعیت) نسبت به این مهم اقدام شود.

 • منبع: شانا