بهره مندی ۵۹ جایگاه CNG در قزوین از نعمت گاز طبیعی

Author:

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از فعالیت ۵۹ جایگاه CNG و ارائه خدمات به خودروهای نقلیه در استان قزوین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، اسماعیل مفرد بوشهری اظهار کرد: در حال حاضر 59 جایگاه CNG در استان در امر توزیع گاز برای استفاده خودروها فعالیت دارند که از این تعداد 15 جایگاه در سطح شهر قزوین  و 44 جایگاه دیگر در نقاط مختلف استان فعال هستند که با توجه به جمعیت استان و در مقایسه با سرانه کشوری از رتبه خوبی برخوردار است.

وی افزود: به طور متوسط به ازای هر 20 هزار نفر در استان یک جایگاه CNG   وجود دارد، در حالی که این نسبت در متوسط کشوری بالای 33 هزار نفر است.

بوشهری همچنین در خصوص میزان تحویل گاز به جایگاه های CNG  درسطح استان اظهار داشت: در سال 95 بالغ بر 218 میلیون متر مکعب گاز به جایگاه های سوخت CNG تحویل شده است که این میزان، از افزایش 4 درصدی مصرف گاز توسط وسایل نقلیه گاز سوز در مقایسه با سال 94 خبر می دهد و درحالیست که این نسبت در مقایسه با سال 93 افزایش 15 درصدی داشته است و این افزایش نشان از استقبال مردم از این سوخت پاک و با صرفه دارد و امید است با توسعه این سوخت پاک کمک شایانی به محیط زیست شود.

منبع: www.asrekhodro.com