بنزین 1200 تومانی تنها در حد حرف است

Author:

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی درباره طرح تغییر نرخ بنزین بر اساس استفاده از کارت سوخت شخصی یا کارت سوخت جایگاه‌داران گفت: این طرح‌ها هنوز در حد صحبت مطرح است و احتمال اجرایی شدن آن اصلا مشخص نیست.

به گزارش مجله صنعت CNG به نقل از ایسنا، ناصر سجادی با تاکید بر اینکه طرح افزایش قیمت بنزین به 1200 تومان درصورت عدم استفاده از کارت سوخت شخصی، اظهار کرد: هنوز این صحبت‌ها شکل قانون به خود نگرفته است و در حد همین صحبت‌ها مطرح می شود، زمانی این طرح‌ها جدی خواهد شد که مصوبه هیات دولت بوده و از سوی دولت اجرایی شود.

در روزهای اخیر این‌گونه شایع شده بود که به‌زودی رانندگان در جایگاه های سوخت برای سوختگیری در صورت استفاده از کارت سوخت شخصی هزار تومان در صورت استفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران 1200 تومان پرداخت خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با تاکید بر اینکه میزان مصرف بنزین از هر جایگاهی در حال حاضر مشخص است، درباره آینده کارت‌های سوخت پس از برداشته شدن سهمیه‌ها، عنوان کرد: استفاده دیگر از کارت‌های سوخت در حال حاضر همین بحث پرداخت الکترونیک با این کارت‌ها است ودیگر طرح‌ها تنها در حد صحبت مطرح شده و قطعی نیست.

مدیرعامل شرکت ملی پخش همچنین با اشاره به اینکه مصرف بنزین طی تعطیلات چهار روزه دو هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته، تصریح کرد: حتی مصرف در این مدت کمتر از سال گذشته نیز بوده است.

سجادی افزود: از زمان تک نرخی شدن بنزین و برداشته شدن سهمیه‌ها میزان مصرف بنزین به طور کلی در کشور کاهش یافت.

وی با تاکید بر اینکه از بنزین سهمیه‌ای که مهلت استفاده از آن ابتدای دی ماه به پایان رسید تنها حدود 300 میلیون لیتر در کارت ها باقی مانده و در این مهلت استفاده نشده است، گفت: این میزان نیز عمدتا مربوط به خودروهای دولتی و انتظامی بوده است که این‌ها از ابتدای اجرای طرح هدفمندی اجازه استفاده از سهمیه را نداشتند و بنزین 1000 تومانی مصرف می‌کردند و بنابراین سهمیه بنزین آن‌ها باقی مانده است.

وی خاطر نشان کرد: با این حال تعداد افراد عادی که در مهلت تعیین شده از بنزین سهمیه‌ای خود استفاده نکرده اند بسیار کم است و عمده مردم از سهمیه بنزین خود استفاده کرده‌اند.

منبع: www.cngmag.ir