برخود جدی با جایگاههای غیراستاندارد CNG

Author:

استاندار آذربایجان غربی بر لزوم رعایت ضوابط و مقررات مربوط به استاندارد در تمامی واحدها و خدمات مشمول استاندارد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، مقربانعلی سعادت در چهارمین جلسه شورای استاندارد استان، خاطرنشان کرد: عدم رعایت استاندارد بویژه در مواردی که جان انسان ها بواسطه عدم رعایت استانداردها، به خطر می افتد، به هیچ وجه قابل قبول نیست و تمامی دستگاهها و نهادها چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی، باید ضوابط استاندارد را در حوزه های کاری خود رعایت کنند.

وی با تاکید بر لزوم افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی نیز گفت: لازمه پیشرفت جامعه و لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی در زمینه کالاهای مصرفی مردم، تدوین استانداردها و افزایش کیفیت محصولات تولیدی متناسب با ظرفیت های استانی است که انتظار می رود با کمک تمامی دستگاهها بتوانیم گام های اساسی در این زمینه برداریم.

وی ضرورت استانداردسازی جایگاههای سی ان جی را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: با جایگاههایی که استانداردهای مربوطه را رعایت نمی کنند، بصورت جدی برخورد خواهد شد.

سعادت همچنین از دفتر فنی استانداری و محیط زیست استان خواست نسبت به شناسایی جایگاههای سی ان جی که بخاطر همجواری با مناطق مسکونی، مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده اند، اقدام و به تدریج جابجایی آنها را در دستور کار قرار دهند.

وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران نیز در این جلسه از تصویب تشکیل کارگروه استانداردسازی در شورای عالی اداری کشور خبر داد و گفت: در این کارگروه که جلسات آن در استان ها به ریاست معاون عمرانی استاندار برگزار خواهد شد، موارد و موضوعات مربوط به استاندارد، بصورت کارشناسی مورد بحث و بررسی و نتایج آن به شورای استاندارد استان جهت تصمیم گیری ارائه خواهد شد.

منبع: www.isna.ir