بدهی 220 میلیاردی جایگاه‌های CNG همدان به شرکت گاز

Author:

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با بیان اینکه مطالبات این شرکت از جایگاه‌های سوخت CNG 220 میلیارد ریال است، گفت: با وجود پیگیری‌های فراوان مطالبات شرکت گاز استان از جایگاه‌های CNG هنوز وصول نشده است.

عبدالله فیاض در گفت‎‌وگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت 42 جایگاه CNG در استان همدان، اظهارکرد: جایگاه‌های CNG در سال گذشته 164 میلیون مترمکعب گاز مصرف کردند و هم‌اکنون مصرف متوسط روزانه این جایگاه‌ها 360 هزار مترمکعب است.

وی تصریح کرد: مطالبات این شرکت از جایگاه‌های CNG ، 220 میلیارد ریال است که 140 میلیارد ریال آن مربوط به 3 جایگاه شهرداری ملایر و نهاوند است.

فیاض با بیان اینکه تا پایان سال 95 به 190 کارگاه سفال در شهر لالجین گازرسانی شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام لالجین به عنوان شهر جهانی سفال، تعداد کارگاه‌های سفال بهره‌مند از گاز طبیعی به 375 واحد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: با تمهیداتی که اخیراً برای افزایش برداشت گاز صورت گرفته، به کارگاه‌هایی که از سوخت مایع استفاده می‌کنند نیز گازرسانی صورت می‌گیرد و تعداد کارگاه‌های گازدار به 600 واحد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان از واگذاری 4592 اشتراک غیردائم در سال گذشته تا کنون خبر داد و یادآور شد: اجرای قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از گاز در یکم خرداد سال گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب و طی نامه‌‍‌ای توسط رئیس جمهور ابلاغ شد که در این راستا تا کنون در شهرستان همدان 2767 مورد و در سطح استان 4592 اشتراک غیردائم واگذار شده است

منبع: www.isna.ir