بازرسی مخازن CNG تاکسی‌ها در تهران آغاز شد

Author:

 مدیرکل استاندارد تهران از آغاز طرح بازرسی از مخازن CNG تاکسی های دوگانه سوز و در حال تردد در شهر تهران ، از ابتدای امسال خبر داد.

 به گزارش ریسک نیوز،مسلم بیات در تشریح این طرح گفت: این طرح در مرحله ازمایشی و با هماهنگی میان سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی شهر تهران و اداره کل استاندارد استان تهران ، از ابتدای سال 94 آغاز شده است.

بیات با ابراز نگرانی از وقفه ایجاد شده در فرایند بازرسی مخازن از سوی نهادهای ذیربط ، تاکید کرد: مخازن CNG نصب شده بر روی خودروهای دوگانه سوز از جمله تجهیزات پراهمیت و دارای ضریب حساسیت و ایمنی بسیار بالاست که با توجه به تحمل فشار بالای کاری ، چرخه‌های مکرر پر و خالی شدن روزانه و با در نظر گرفتن عمر مفید کاری ، باید در فواصل زمانی معین سالانه ، سه سال یکبار و نیز هر پنج سال یکبار مورد بازرسی‌های چشمی، آزمون‌های هیدرواستاتیک و در صورت لزوم و حسب تشخیص شرکت بازرسی‌کننده ، مورد آزمون‌های تکمیلی قرار بگیرد.
وی با تاکید بر داوطلبانه بودن اجرای این طرح از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برای شروع این فعالیت، افزود: مخازن ذخیره گاز طبیعی فشرده(CNG) دو هزار دستگاه تاکسی گازسوز در حال تردد در شهر تهران ، از طریق ابلاغ ماموریت به شرکت‌های بازرسی ذیصلاح ، مطابق استانداردهای ملی و به صورت چشمی مورد بررسی و بازرسی قرار می گیرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد : در این مسیر ،همکاری و هماهنگی موثر همه دستگاه‌های نظارتی و اجرایی ملی و استانی و نیز مشارکت مسوولانه همه رانندگان تاکسی در جهت تامین ایمنی وسیله نقلیه و سرنشینان ،که روزمره از ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری استفاده می‌کنند ، بسیار حساس و ضروری است

منبع: www.tnews.ir