ایسنا: برنامه ریزی برای افزایش مصرف CNG

Author:

واردات بنزین کشور با کاهش بیش از 50 درصدی به روزانه 4.7 میلیون لیتر کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی CNG کشور به نقل از خبرگزاری ایسنا، در حالی که در پی توقف تولید بنزین با ریفورمیت پتروشیمی ها پیش بینی می‌شد که برای تامین بنزین کشور نیاز به میلیون لیتر بنزین وجود داشته باشد، بنا به اعلام شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی میزان واردات از ابتدای امسال تا کنون 50 درصد کمتر از میزان پیش‌بینی شده بوده است.

در این راستا شاهرخ خسروانی ،معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش اعلام کرد: با تسریع در اجرای طرحهای توسعه ای، در مجموع ظرفیت تولید بنزین داخلی افزایش داشته است.

پیش تر نیز عباس کاظمی ،مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی، با اشاره به این که روزانه 63 میلیون لیتر بنزین در داخل کشور تولید می شود،گفته بودپیش بینی می شود میزان تولید بنزین تا پایان سال به 66 میلیون لیتر و تا بهار سال آینده و به 70 میلیون لیتر برسد.

کاظمی با اشاره به این که بنزین وارداتی دارای استاندارد یورو 4 است از تولید روزانه 17 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو 4 نیز در کشور خبر داده بود.

تاکید بر افزایش سهم سی ان جی در سبد سوخت

شاهرخ خسروانی افزود:هم اکنون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور بررسی و برنامه ریزیهایی بمنظور افزایش مصرف سی ان جی در کشور آغاز کرده که تا دو هفته آینده نتایج آن اعلام می شود.

وی با بیان اینکه افزایش مصرف سی ان جی به معنای کاهش مصرف بنزین است، تصریح کرد: با این وجود نیاز به واردات بنزین در کشور نیز کاهش خواهد یافت.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش همچنین به ذخیره مناسب بنزین در کشور اشاره کرد و افزود: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز برنامه ریزی و پیش بینی های لازم را در خصوص افزایش احتمالی مصرف این فرآورده با آغاز بکار مدارس در مهر ماه انجام داده است.

افزایش تولید دو میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه آبادان

 خسروانی با بیان اینکه در سال جاری نسبت به پارسال حدود ٣,٥ میلیون لیتر به تولید بنزین کشور افزوده شده است، گفت: تا دو ماه آینده نیز حدود ٢ میلیون لیتر به تولید پالایشگاه آبادان افزوده می شود.

منبع : http://www.ircng.ir