انفجار وانت بار پیکان در محل جایگاه سوخت CNG بندر گناوه

Author:

 

400300p1006EDNmainA72
انفجار یک دستگاه خودرو وانت بار پیکان در محل جایگاه سوخت زدل بندر گناوه بخشی از این جایگاه را تخریب کرد و موجب وحشت مردم ساکن منطقه شد.

 

به گزارش خبرگزاری موج، در این حادثه شدت انفجار به حدی بود که مخزن سوخت CNG خودرو مذکور حدود یک‌صد متر دورتر از محل جایگاه در خانه یکی از اهالی فرود آمده و در برخورد با خودرو پارک شده در منزل مذکور بخشی از آن را تخریب کرد.
در این انفجار خوشبختانه به افراد حاضر در محل آسیبی وارد نشده و راننده خودرو نیز توانسته در لحظه انفجار به طور معجزه‌آسایی خود را از شعاع موج انفجار دور کند.
این انفجار آتش‌سوزی در پی نداشت، اما؛ بخش‌های مختلفی از خودرو مذکور از هم جدا شده و به اطراف پراکنده شدند.
شماری از همسایگان جایگاه سوخت CNG که در محل تجمع کرده بودند با انتقاد از ساخت این جایگاه سوخت در محله مسکونی خواستار تعطیل آن شدند.
علی کلوهی یکی از همسایگان در جوار جایگاه گفت: چندین بار از مسوولان ذی‌ربط به‌صورت مکتوب و حضوری درخواست کردیم که این جایگاه را به دلیل وقوع چنین حوادثی احداث نکنند، اما؛ نتیجه‌ای عاید نشد.
وی افزود: از زمان احداث این جایگاه تاکنون حوادث مخاطره‌آمیزی روی داده و باعث رنجش مردم این منطقه شده است.
علیرضا احمدی دیگر همسایه ساکن در جوار این جایگاه نیز گفت: این حادثه و حوادث دیگری که در این جایگاه رخ داده، بر آسایش مردم تأثیر و تبعات منفی برجای گذاشته است و از مسوولان انتظار داریم که این جایگاه را به نقطه‌ای دیگر انتقال دهند.
مسوول این جایگاه گفت: این جایگاه و دستگاه‌های سوخت‌رسانی هیچ مشکلی ندارند و مرتب بر آنان نظارت و بازرسی می‌شود.
ناخدا زاده افزود: تا زمانی که علت حادثه از سوی کارشناسان بررسی نشود نمی‌توان اظهارنظری کرد، اما؛ احتمال می‌رود مخزن خودرو نقص فنی داشته است.
وی گفت: با توجه به این که تأکید می‌شود که هیچ سرنشینی نباید در زمان سوخت‌گیری خودرو در محل بماند همین مساله سبب شد تا سرنشینان آن دچار حادثه ناگواری نشوند.
وهاب تنگسیری رئیس شرکت پخش ملی فرآورده‌های نفتی گناوه هم گفت: بازرسان این شرکت و اداره استاندارد از این جایگاه به‌طور مستمر بازدید دارند و هیچ‌گونه مشکل و نقصی در آن وجود نداشته است.

منبع: خبرگزاری موج