افزایش نرخ کارمزد جایگاه های CNG

Author:

تعیین نرخ جدید کارمزد سی‌ان‌جی در جلسه شورای اقتصاد

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مصطفی کشکولی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در سفر به خراسان جنوبی و بازدید از تاسیسات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی این منطقه، گفت: 10 درصد از این کارمزد با توجه به اجرای طرح درجه بندی جایگاه ها نزد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی باقی می‌ماند تا در صورت رعایت دستور العمل و داشتن شرایط لازم به آنها پرداخت شود.

بر پایه این گزارش، منصور ریاحی، مدیر طرح احداث و توسعه جایگاه های سی ان جی این شرکت نیز پیش تر با بیان این که در برنامه های وزارت نفت به منافع جایگاه داران توجه شده است،از افزایش کارمزد جایگاه های سی ان جی بخش خصوصی به ٨٠٠ ریال خبر داده بود.

وی در حاشیه نخستین گرهمایی استاندارد سازی جایگاه های سی ان جی گفته بود: هم اکنون جایگاه داران بخش خصوصی به ازای فروش هر مترمکعب سی ان جی، 400 ریال دریافت می کنند و با اقدام هایی که در این زمینه انجام شده است،این مبلغ به دو برابر افزایش خواهد یافت.

وی با بیان این که این افزایش کارمزد (800 ریال) در شورای اقتصاد تصویب شده است،اظهار کرد: کارمزد جایگاه های سی ان جی شهرداری نیز به ازای فروش هر مترمکعب سی ان جی به 700 ریال افزایش می یابد. (در صورت پیش بینی مبلغ در بودجه)

افزایش سهم استفاده از گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) در سبد انرژی کشور و توسعه جایگاه های سی ان جی،از اولویت های مهم وزارت نفت به شمار می آید که بر پایه آن برنامه ریزی های کلانی نیز انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، با توجه به موافقت وزارت نفت برای احداث یک هزار جایگاه عرضه سی ان جی با سرمایه گذاری بخش خصوصی، یکی از جاذبه‌های ورود این بخش برای سرمایه گذاری، افزایش نرخ کارمزد پرداختی به جایگاه داران است.